• 2018-02-02

Sting i Shaggy – singiel Don’t Make Me Wait zapowiada wspólną płytę

Sting i Shaggy wspólnie stworzyli utwór zatytułowany Don’t Make Me Wait, który jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych. Piosenka zapowiada album 44/876, którego premierę zaplanowano na 20 kwietnia.

Sting & Shaggy, „Don’t Make Me Wait” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Sting & Shaggy, „Don’t Make Me Wait” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Płyta 44/876 – a tym samym najnowsza propozycja Don’t Make Me Wait – odzwierciedla zauroczenie artystów Jamajką – jej muzyką, mieszkańcami i kulturą.

Stinga i Shaggy’ego połączył Martin Kierszenbaum – obecny manager pierwszego i były współpracownik drugiego. Początkowo artyści zamierzali nagrać wyłącznie Don’t Make Me Wait – jednak szybko okazało się, że ich wspólna miłość do Jamajki, a także rozumienie i odczuwanie muzyki, przerodzi się w długogrający krążek. Tych dwóch niezwykle utalentowanych i uznanych w świecie artystów skomponowało materiał, który płynnie łączy karaibskie rytmy z popowym kunsztem i rockową energią.

Podczas pracy w nowojorskim studio, artystom towarzyszyli muzycy i autorzy tekstów z Jamajki i Nowego Jorku, w tym Robbie Shakespeare, Dwayne „iLLwayno” Shippy, Shane Hoosong, Machine Gun Funk, Patexx, Tyrantula, a także niezastąpiony gitarzysta Stinga – Dominic Miller.

Sting & Shaggy, Don’t Make Me Wait
Premiera płyty: 20 kwietnia 2018
Universal Music Polska

Dodaj komentarz