• 2018-02-02

Molly Malone’s na Dzień Świętego Patryka

Stara Piwnica zaprasza na obchody Dnia Świętego Patryka! 17 marca utwierdzać będzie polsko-irlandzką przyjaźń przy radosnej irish punkowej muzyce zespołu Molly Malone’s oraz rozweselających trunkach rodem z Zielonej Wyspy.

Molly Malone's (źródło: materiały prasowe organizatora)

Molly Malone's (źródło: materiały prasowe organizatora)

Molly Malone’s to bardzo żywiołowy folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach, który doskonale łączący elementy klasycznego folku celtyckiego z melodyjnym punk rockiem. Można śmiało powiedzieć, że to polska odpowiedź na twórczość Flogging Molly, Dropkick Murphys czy The Pogues.

Podstawowy skład zespołu uzupełniają instrumenty tradycyjne dla celtyckiej muzyki ludowej, czyli akordeon i skrzypce, co w całości tworzy doskonałą muzyczną i wybuchową mieszankę.

Teksty w języku polskim są charakterystycznym elementem w twórczości Molly Malone’s, który jest dodatkowym atutem do nawiązania jak najlepszego kontaktu z publicznością. Kapela w swoich utworach często akcentuje przywiązanie do Mazur i stara się godnie reprezentować swoją małą ojczyznę.

Molly Malone’s to młoda ekipa, która pierwsze regularne koncerty zaczęła dawać od stycznia 2010 roku. Muzycy od samego początku doskonale sprawdzają się w graniu „na żywo”, zarówno w pubach, tawernach, jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender – Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są poniekąd potwierdzeniem tych słów.

Wiosną 2011 roku Molly Malone’s rejestruje swoje pierwsze autorskie kompozycje, które w 2012 roku na MiniCd wydaje North East Records. Pierwszy pełny album zatytułowany Obłęd ukazał się 17 marca 2013 roku, nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys.

Przez cały czas kapela regularnie koncertuje w klubach całej Polski oraz pojawia się na większych scenach Juwenaliów, Dni Miast czy Przystanku Woodstock (2013) W czerwcu 2014 – zespół supportował dwa polskie koncerty formacji Dropkick Murphys, w Warszawie oraz Krakowie. Aktualnie muzycy pracują nad materiałem na swoją drugą płytę

Wystąpią:

  • Jarek „Kwiatek” Kwiatkowski – wokal, gitara akustyczna,
  • Bartek „Koniu” Biwejnis – akordeon,
  • Kuba Szulc – skrzypce,
  • Rafała Chochowski – gitara,
  • Mateusz Puszkarewicz – gitara basowa,
  • Paweł Augustyniak – perkusja.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w sprzedaży internetowej.

Molly Malone’s na Dzień Świętego Patryka
17 marca 2018 roku o godz. 20.00 klub muzyczny
Stara Piwnica we Wrocławiu

Dodaj komentarz