• 2018-02-02

Magdalena Hałas – wystawa Fotografii

Wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy fotografii Magdaleny Hałas już od 9 lutego o 18.00 w Teatrze Sztuk w Jaworznie. Ekspozycja będzie trwała cały miesiąc.

Fotografia Magdaleny Hałas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotografia Magdaleny Hałas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jaworznianka zaprezentuje swoje czarno-białe zdjęcia portretowe. Wśród nich znajdą się fotografie wyróżnione m.in. przez edytorów włoskiego Vogue, międzynarodową galerię online – oneeyeland, portal digart.pl oraz zdjęcie nagrodzone w Wielkim Konkursie Fotograficznym Gazety Wyborczej i Akademii Nikona. Prace zostaną zaprezentowane w Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie.

Magdalena Hałas urodzona w 1991 roku w Jaworznie, absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, fotograf. Zajmuje się głównie portretem, fotografią reportażową i muzyczną. W jej kadrach znajdują się takie zespoły jak: {oh!} Orkiestra Historyczna, Extempore, Camerata Silesia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Nikola Kołodziejczyk Orchestra oraz wielu muzyków, solistów i dyrygentów światowej sławy. Ma na swoim koncie kilka publikacji, m.in w Magazynie ASF – International Fine Art Photography Magazine, albumie promującym Katowice jako Miasto Muzyki UNESCO, prestiżowym ogólnopolskim magazynie Panna Młoda czy też magazynie En Vie Fashion. Jej zdjęcia goszczą na okładkach i w bookletach kilku płyt muzycznych, m.in. {oh!} Orkiestry Historycznej, duetu Classicpair i folk-metalowego zespołu Cronica. Za swój reportaż {oh!} Portrety pełne dźwięku otrzymała wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym Obiektywnie Śląskie 2016. W 2015 roku zdobyła Nagrodę Specjalną w Międzynarodowych Konfrontacjach Fotograficznych Tylko jedno Zdjęcie / One Photo 2015. Fotografia obok muzyki jest jedną z jej dwóch największych pasji. Tworząc zdjęcia dużo eksperymentuje i świadomie łamie pewne schematy. Uwielbia fotografię czarno-białą, uważa, że ma milion odcieni i wielką moc. W portretach zazwyczaj stawia na naturalność, minimalizm i prawdę. Z drugiej strony fascynuje ją moc kreowania – lubi realizować wizje swojej wyobraźni lub idee artystów, z którymi ma przyjemność współpracować przy różnych projektach. Swoje prace prezentowała już m.in. na wystawach w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Bydgoskim Centum Sztuki, Kinie Kosmos, Szybie Maciej w Zabrzu, czy też w katowickiej Akademii Muzycznej.

Wystawa Fotografii Magdaleny Hałas
Od 9 lutego do 9 marca 2019 roku
Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie

Dodaj komentarz