• 2018-02-01

Ruben Silva artystą Straussowskiej gali karnawałowej

Już 9 lutego Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku zaprasza na Straussowską galę karnawałową. Filharmonicy pod batutą nowego dyrektora Filharmonii Rubena Silvy wyczarują dla uczestników iście wiedeńską atmosferę. Tam bowiem karnawał wita się przy dźwiękach walców i polek znakomitego rodu Straussów.

Ruben Silva (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ruben Silva (źródło: materiały prasowe organizatora)

Goście usłyszą zarówno walc Nad pięknym, modrym Dunajem, Bauern polkę i słynny Marsz Radetzky’ego. Solistką koncertu będzie, znana już słupskiej publiczności, Aleksandra Olczyk. Jest to młoda, niezwykle zdolna sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, przed którą rysuje się międzynarodowa kariera. Artystka występuje już na wielkich europejskich scenach operowych. W jej wykonaniu m.in. aria Adeli z operetki Zemsta nietoperza Straussa, kavatyna Rozyny z opery Cyrulik sewilski Rossiniego.

Ruben Silva – Polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, urodzony w stolicy swojego kraju – La Paz. Studiował w Konserwatorium Muzycznym, a następnie na Uniwersytecie Katolickim w rodzinnym mieście. W 1975 został dyrygentem orkiestry Konserwatorium oraz założył Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną. W 1978 otrzymał stypendium polskiego rządu na studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina, gdzie przez pięć lat kształcił się pod kierunkiem prof. Stanisława Wisłockiego. W 1983 został laureatem i otrzymał nagrodę dla najmłodszego finalisty III Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach.

Występuje gościnnie prawie we wszystkich Filharmoniach w Polsce. Współpracuje z takimi orkiestrami, jak: NOSPR, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Krakowska. Dokonał wielu nagrań dla radia i telewizji w Polsce i na świecie. Brał udział w licznych tournée i festiwalach z polskimi zespołami w całej Europie i Japonii. Koncertował w większości krajów Europy, w Libanie i Ameryce Południowej.

Ruben Silva i Aleksandra Olczyk
9 luty 2018 roku, godz. 19.00
Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku

Dodaj komentarz