• 2018-01-31

Środa z Designem w School of Form

7 lutego będzie miała miejsce druga odsłona cyklu Środy z Designem i zarazem kolejna okazja do tego, by odwiedzić School of Form, wziąć udział w wydarzeniach, poznać wykładowców, warsztaty i pracownie, skonsultować portfolio. Na wykłady i warsztaty organizatorzy zapraszają tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów w School of Form oraz interesują się szeroko pojętym designem.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

Dodatkowo lutym i w marcu osoby zainteresowane studiami w SOF będą mogły wziąć udział w warsztacie kreatywnym. To próbka tego, jak będzie wyglądał warsztat egzaminacyjny. Do samych egzaminów można będzie podejść już od kwietnia. Spotkanie w ramach cyklu Środy z Designem odbędzie się w godzinach od 15.00 do 20.00.

Wykład Joli Starzak, kierownik specjalności domestic design, pt. Publiczne i prywatne życie przestrzeni, pokaże gościom, jak przestrzeń zmienia nas i nasze potrzeby, ale także to, jak nasz styl życia wpływa na rodzaj i charakter projektowanych obiektów i miejsc. Podczas wykładu goście porozmawiają o tym, jak wygląda otaczająca przestrzeń i jaka jest jej przyszłość? Jaką rolę odgrywa w procesie tych zmian architekt? Czy rzeczywiście fenomen współdzielenia przestrzeni, generującej coraz większy potencjał do bycia razem to zwiastun nowego, może bardziej kolektywnego modelu życia, czy to raczej chwilowa moda, która szybko przeminie?

Jola Starzak jest architektem i urbanistą. Studiowała architekturę na Wydziale Architektury na Akademii Architektury i Urbanistyki w Rotterdamie w Holandii i na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej, a także urbanistykę na Wydziale Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Tilburgu w Holandii. Od 2006 roku współpracuje z polskim magazynem architektonicznym „Architektura Murator” jako korespondent zagraniczny, pisząc artykuły o najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, związanych z architekturą i designem, odbywających się w Belgii i Holandii.

Zespół studia ceramicznego SOF poprowadzi warsztaty z freemodelingu. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstawowych technik modelowania w gipsie. Poznają specyfikę materiału, jego możliwości, oraz proces obróbki modeli gipsowych. Warsztat jest wprowadzeniem w proces projektowania ceramiki. Podczas warsztatu obowiązują stroje robocze oraz obuwie ochronne, prosimy o ich przyniesienie.

Kierownikiem studia ceramicznego jest Arkadiusz Szwed. Projektant, technolog ceramiczny, specjalista w zakresie form przemysłowych. Ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przez wiele lat był asystentem Marka Cecuły. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności projektowe zdobył w Modus Design, Design Centrum Kielce oraz w fabryce porcelany Ćmielów. W School of Form Arkadiusz Szwed jest też wykładowcą na specjalności domestic design. Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem projektu Waterlove.

Światło w fotografii, warsztaty z Bartkiem Grześkowiakiem, przypomną, że nie ma fotografii bez światła. Podczas krótkich warsztatów uczestnicy poznają tajniki pracy ze światłem studyjnym. Dowiedzą się, jakiego typu światło wykorzystuje się w pracy w studiu i jak zastąpić je domowymi metodami. Przetestują też, jak różne sposoby ustawienia światła wpływają na zdjęcia.

Bartosz Grześkowiak to kierownik studia foto-wideo SOF i projektant graficzny. Ukończył z wyróżnieniem kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Interesuje się praktyką i teorią fotografii. Prowadzi Lepsze Studio, które zajmuje się projektowaniem identyfikacji wizualnych, plakatów i publikacji. Przygotował i wdrożył m.in. rebranding dla Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, dla której współtworzył również kampanie reklamowe. W School of Form nie tylko opiekuje się pracownią foto-wideo, ale uczy też obsługi programów graficznych. Jest odpowiedzialny za wizualną stronę materiałów promocyjnych i strony internetowej szkoły.

Na każdy warsztat obowiązuje limit miejsc. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej School of Form. Tam też poprzez formularz zgłoszeniowy przyjmowane są zapisy.

Środa z Designem
7 lutego 2018 roku w godzinach od 15.00 do 20.00
School of Form w Poznaniu

Dodaj komentarz