• 2018-01-31

Michał Siegoczyński w Hollywood

Hollywood – po niespełna rocznej przerwie Teatr WARSawy wznawia spektakl w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Wznowione spektakle zostaną zagrane 10 i 11 lutego.

„Hollywood” Michał Siegoczyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hollywood” Michał Siegoczyński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyprodukowany pod koniec 2016 roku spektakl Hollywood jest opowieścią o narodzinach potwora. Fabryka snów, jak określa się Hollywood, to niemal mityczna przestrzeń, która opowiadając historie, produkuje sny i marzenia. Uwiedziony marzyciel, który pragnie stać się częścią maszyny snującej opowieści o miłości, przemocy i śmierci, z widza staje się aktorem, który chce stwarzać świat w opowieści filmowej.

Hollywood to także historia o mocy kreacji, władzy tego, kto ma głos, iluzji kontroli nad światem rozpisanym w scenariuszu, wycinku świata na taśmie filmowej, przeplataniu się prawdy opowieści i rzeczywistości, multiplikowaniu znaczeń. Władzę ma ten, kto ma kontrolę nad opowieścią. Tak w polityce, narracji historycznej, jak i bardziej osobistym, interpersonalnym wymiarze.

Historia o walce dobra ze złem, miłości i śmierci – opowiadana przy ogniskach wszystkich starych plemion. Ma ją także mitologia Hollywood, słuchamy jej przy ognisku ekranu kina. Jak każda mitologia, ta również ma swoich bohaterów. Psychopatyczny morderca, młoda niewinna ofiara, nieustępliwy szeryf, cyniczny playboy, wypalony żołnierz… Od kina wysokiego, po niezbyt szanowane, tanie gatunki filmowe – to ciągle ta sama historia – mówi Magdalena Zaniewska, współautorka dramatu.

W spektaklu zobaczymy Magdalenę Lamparską, Wojciecha Brzezińskiego i Daniela Chryca.

Hollywood, Michał Siegoczyński
10 i 11 lutego 2018 roku
Teatr WARSawy, Warszawa

Dodaj komentarz