• 2018-01-31

2Cellos w Krakowie i Gdańsku

W styczniu podczas amerykańskiego tournée występy 2Cellos obejrzało ponad sto tysięcy widzów. Ich zeszłoroczny koncert w Warszawie wyprzedał się pół roku przed terminem. Nic więc dziwnego, że zespół 2Cellos wystąpi w naszym kraju ponownie 18 i 19 maja w dwóch koncertach w największych arenach w Polsce.

2Cellos (źródło: materiały prasowe organizatora)

2Cellos (źródło: materiały prasowe organizatora)

Duet 2Cellos zakończył właśnie kolejną trasę po Stanach Zjednoczonych. Wiolonczeliści zaczęli ten rok od koncertu w Houston, 16 stycznia w wypełnionej po brzegi Jones Hall. Później odwiedzili także Austin, Dallas, Tulse, Kansas City, Detroit, Milwaukee, Minneapolis, Naschville oraz Chicago, gdzie jednego dnia wystąpili aż dwukrotnie! Trasę zakończyli w St. Luis 29 stycznia. W sumie na wszystkich koncertach publika wypełniła się niemal do ostatniego miejsca: czy to był „kameralny” występ, tak jak w Houston na 1.700 fanów, czy – jak w przypadku Milwaukee i Minneapolis – gdzie koncerty obejrzała blisko dwudziestotysięczna publiczność. Popisy dwóch genialnych wiolonczelistów i towarzyszącemu im bębniarza zobaczyła w ciągu dwóch tygodni ponad 100-tysięczna rzesza fanów!

Polska publiczność miała już okazję przekonać się o niespożytej energii Stjepana Hausera i Luki Sulica. Zwłaszcza ten pierwszy – z czarną grzywą włosów opadających na czoło – jest wręcz gejzerem emocji: skacze, biega, tańczy na scenie czy wręcz tarza się po niej! Do tego zawadiacki uśmiech, pociągające spojrzenia prosto w oczy… Jeśli dodać do tego największe przeboje z różnych gatunków muzycznych zaaranżowanych zupełnie na nowo – wychodzi z tego mieszanka mocno wybuchowa! Luka – spokojniejszy – wydaje się być przeciwieństwem swojego partnera: wyważony w wywiadach, na koncertach niemal nie chodzi po scenie. Za to z energią podkreśla każdy ruch smyczka, co rusz podnosząc się z miejsca i akcentując ostrzejsze brzmienia. To jego sposób na udany koncert.

Polska publiczność będzie miała okazję doświadczyć tego po raz drugi, a nawet trzeci! 2Cellos wystąpią bowiem w dwóch największych halach w kraju: 18 maja w ERGO Arenie na pograniczu Gdańska i Sopotu oraz 19 maja w krakowskiej TAURON Arenie.

2Cellos (źródło: materiały prasowe organizatora)

2Cellos (źródło: materiały prasowe organizatora)

To nie będzie klasyczny koncert wiolonczelowy, a widzowie nie zastygną bez ruchu na swych krzesłach w niemym podziwie…

Bilety na obydwa polskie koncerty 2Cellos można nabywać przez internet oraz w sieci salonów Empik w całym kraju. Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM.

Koncerty 2Cellos w Polsce
18 maja 2018 roku
ERGO Arena w Gdańsku
19 maja 2018 roku
TAURON Arena Kraków

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR