• 2018-01-30

Wolontariat na OFF CAMERA

Festiwal OFF CAMERA już po raz jedenasty będzie odbywał się w Krakowie od 27 kwietnia do 6 maja i ogłasza nabór wolontariuszy. To oferta dla każdego, kogo wyszukiwarka Google podsumowałaby hasłami „kino”, „koncerty”, „Kraków”, „niezależność” – przełom kwietnia i maja spędzi pod Wawelem. Tegoroczną edycję będzie tworzyć 450 młodych ludzi. Jak stać się jednym z nich?

11. OFF CAMERA w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

11. OFF CAMERA w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca wolontariusza to nie tylko obowiązki, ale również okazja do poznania fantastycznych osób i zawarcia nowych znajomości. Majowy weekend będzie obfitował w liczne spotkania z twórcami, wykłady branżowe, panele dyskusyjne oraz wydarzenia towarzyszące. Zgłaszać można się do jednego z 15 działów.

Dla osób z zacięciem do pióra (a częściej klawiatury) to Redakcja będzie idealną propozycją. Do redakcyjnych obowiązków będzie należeć m.in. wyszukiwanie informacji oraz relacjonowanie festiwalowych wydarzeń. Selfie z największymi gwiazdami kina? Nie ma sprawy. Wystarczy współtworzyć Dział Gości. Media są nieodłączną częścią każdego wydarzenia. Przygotowywanie harmonogramów wywiadów i bezpośredni kontakt z czołówką polskich dziennikarzy to przywilej współpracowników Biura Prasowego.

Off Scena to wielozadaniowy dział. Wolontariusze opiekują się artystami polskimi i zagranicznymi, stoją na bramkach i opaskują, pomagają zadbać o garderoby i klub podczas prób czy koncertów. Z roku na rok prężnie rozwija się również dział badań, który specjalizuje się w metodzie PAPI (Paper And Pen Personal Interview).

Miasteczko Filmowe zlokalizowane na Placu Szczepańskim to miejsce spotkań publiczności z gwiazdami Festiwalu. Od kilku lat wywiady z naszymi gośćmi przeprowadza Olivier Janiak. Ponadto w Miasteczku odbywają się warsztaty, panele, spotkania z youtuberami i influencerami, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży – jest to więc strefa szeroko rozumianej edukacji filmowej i telewizyjnej.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie OFF CAMERA. Każdy wolontariusz będzie mógł odebrać zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Najbardziej zaangażowane osoby otrzymają również referencje.

11. OFF CAMERA
Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz