Otwarty nabór na rezydencje i seminarium kuratorskie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zaprasza kuratorów, organizatorów, badaczy oraz menadżerów pracujących w obszarze sztuki współczesnej do wzięcia udziału w miesięcznym programie rezydencyjnym.

Rezydencje kuratorskie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rezydencje kuratorskie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rezydencje kuratorskie Re–Directing: East to platforma realizacji badań i spotkań kuratorów, reprezentantów najciekawszych oddolnych inicjatyw i organizatorów działań artystycznych z całego świata, zapoczątkowana w 2013 roku przez program rezydencji U–jazdowskiego.

Pojęcie „re-directing”, „reorientacji” odnosi się tutaj do starań zmierzających do ułatwienia współpracy pomiędzy poszczególnymi inicjatywami artystycznymi, której nie było dotychczas okazji nawiązać z powodu uwarunkowań geopolitycznych.

Re–Directing: East to seria warsztatów opartych o ideę wzajemnego przekazywania wiedzy, seminariów dotyczących kuratorowania, a także okazja do przeprowadzenia badań i działań w terenie, w których udział weźmie czworo (do sześciorga) gości zaproszonych na rezydencję, zespół U–jazdowskiego oraz lokalni uczestnicy projektu. Program rezydencji kuratorskich jest również punktem wyjścia do dalszej współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz innymi zainteresowanymi organizacjami, kuratorami i badaczami w kolejnych latach.​

Rezydencje kuratorskie Re–Directing: East
Organizator: CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie
Termin nadsyłania zgłoszeń do 25 lutego 2018 roku

Dodaj komentarz