Praca Piotra Urbańca na kaliskich przystankach autobusowych

Praca Piotra Urbańca, która zostanie zaprezentowana w przestrzeni publicznej w ramach cyklicznego projektu Postój ze sztuką to akcja tańca hulahoop na kamieniołomie, która nawiązuje do tradycji landartowych.

Piotr Urbaniec, „Postój ze sztuką”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Urbaniec, „Postój ze sztuką” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W 7 „slajdach”, na siedmiu różnych przystankach będzie można odnaleźć dokumentację akcji , która w wersji poklatkowej jest zapisem procesu i jednocześnie prowokacją do podróży.

Piotr Urbaniec – artysta magister, technik plastyk, rocznik 1992 (grudzień). Ukończył szkołę plastyczną w Zakopanem, następnie obronił licencjat w Pracowni Transmediów (ASP w Krakowie) i magistra w Pracowni Działań Przestrzennych (ASP w Warszawie). W 2016 r. odbył rezydencję zorganizowaną przez Residency Unlimited w Nowym Jorku w ramach I nagrody w konkursie „Artystyczna Podróż Hestii”. Wygrał główną nagrodę festiwalu sztuki wideo In Out 2016 (CSW Łaźnia Gdańsk). W 2014 r. zdobył Grand Prix oraz wyróżnienie specjalne w konkursie Młode Wilki (Akademia Sztuki w Szczecinie). Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych, pokazach filmowych czy realizował (zwykle krótkie) akcje performatywne (tzn. perfo). W 2016 r. zrealizował swoją pierwszą wystawę indywidualną w CSW Zamek Ujazdowski w ramach projektu Project Room. Swoje prace prezentował na 3 kontynentach świata, wszędzie podróżował samolotem.

Piotr Urbaniec. Postój ze sztuką
Organizator: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Od 2 lutego do 15 marca 2018 roku
Kalisz

Dodaj komentarz