• 2018-01-29

Koncert Panien Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

1 lutego w Teatrze Palladium odbędzie się koncert promujący wydawnictwo muzyczne Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata, projekt Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers, który powstał wspólnie z Narodowym Centrum Kultury.

Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata to kontynuacja projektów Morowe Panny, Panny Wyklęte, oraz Panny Wygnane, które zaowocowały czterema albumami i wieloma koncertami w całej Polsce. Nowy album przybliża mroczną rzeczywistość niemieckiego ludobójstwa na narodzie żydowskim oraz niezwykłą odwagę Polaków ratujących uciekinierów z getta przed zagładą.

O trudnych wyborach i wielkich emocjach zaśpiewają Renata Przemyk, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Moś, Olga Szomańska i wiele innych wybitnych artystek. O najwyższą wartość artystyczną ponownie zadbał Darek Malejonek wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers. Tematyka ratowania Żydów przez Polaków i Polki podczas drugiej wojny światowej to kwestia szczególnie ważna, zwłaszcza wobec wciąż padających zarzutów o współodpowiedzialności narodu polskiego za zbrodnię Holocaustu.

Na koncercie wystąpi również gość specjalny – Symcha Keller – współzałożyciel i lider legendarnej, na początku lat osiemdziesiątych, grupy Katharsis. W latach dziewięćdziesiątych współtwórca Ośrodka Działań Twórczych oraz Centrum Sztuki Alternatywnej w Łodzi. Po powrocie ze studiów w Stanach Zjednoczonych i Izraelu w 1993 roku nagrał płytę Szabat z własną interpretacją muzyki chasydzkiej. Od 1996 roku kantor Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

Wystąpią: Olga Szomańska, Renata Przemyk, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Moś, Mona, Zespół Dziewczyny, Kasia Malejonek, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska (Dikanda), Fala, Dore, Angelika Korszyńska-Górny, Basia Pospieszalska.

Panny Sprawiedliwe wśród Narodów Świata
1 lutego 2018 roku, godz. 20.00
Teatr Palladium w Warszawie

Dodaj komentarz