• 2018-01-29

Natalia Przybysz wraca do Wrocławia

Po bardzo udanym listopadowym koncercie promującym najnowszą płytę Światło nocne, Natalia Przybysz powraca do Wrocławia. Tym razem da koncert w klubie Akademia 24 marca.

„Światło nocne” w Akademia Club (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Światło nocne” w Akademia Club (źródło: materiały prasowe organizatora)

Natalia Przybysz powszechnie znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars (zwycięski zespół MTV Music Awards rozpadł się, by w 2012 roku ponownie zagrać razem przed Jamiroquai & Prince). W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie.

Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Według redaktorów internetowego portalu Jazzsoul Tour premiera Kozmic Blues była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin w czerwcu następnego roku.

Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz Prąd, który osiągnął status platynowej płyty (30 000 sprzedanych egzemplarzy).

W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za Prąd oraz Singiel Roku za Miód.

9 maja 2017 roku odbyła się premiera singla Światło nocne zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule – premiera płyty odbyła się 1 września. Koncert odbywa się w ramach jej promocji. Koncert jest biletowany.

Skład zespołu:
Natalia Przybysz – wokal,
Jurek Zagórski – gitara,
Mateusz Waśkiewicz – gitara,
Filip Jurczyszyn – bas,
Jakub Staruszkiewicz – perkusja.

Natalia Przybysz Światło nocne
24 marca 2018 roku o godzinie godz.20.00
Akademia Club, Wrocław

Dodaj komentarz