• 2018-01-27

Polskie marki w globalnym Design Booku

Pod koniec ubiegłego roku, Owens-Illinois, największy na świecie producent opakowań szklanych, przedstawił swoim klientom oraz głównym, światowym agencjom projektowym pierwszy globalny Design Book. Wśród 100 projektów z całego świata znalazły się też produkty trzech polskich marek.

Butelka Portera Galicyjskiego (źródło: materiały prasowe O-I)

Butelka Portera Galicyjskiego (źródło: materiały prasowe O-I)

Design Book prezentuje Zimne Mleko Robico w klasycznej szklanej butelce, ketchup firmy Kotlin w charakterystycznym słoiku ze zwężoną szyjką oraz Portera Galicyjskiego z browaru Pilsweizer, sprzedawanego w butelkach z czarnego, nieprzezroczystego szkła

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Staramy się, aby nasze opakowania jak najlepiej prezentowały konsumentom wartości marki. Najlepszym dowodem na to, że taki system działa, jest przywiązanie naszych klientów. Dla wielu z nich pracujemy od ponad 20 lat. Są to zarówno wielkie globalne marki, jak i lokalni producenci. Dzięki elastyczności produkcji, wyjątkowej wiedzy eksperckiej naszych projektantów oraz partnerskim podejściu, tworzymy unikalne opakowania, które oprócz tego, że są niezwykle funkcjonalne, mogą też wyznaczać trendy i być inspiracją dla innych – zauważa Magdalena Woronowicz, Dyrektor Sprzedaży w Owens-Illinois Polska i Estonia.

Przykłady przedstawione w katalogu to produkty stworzone w ciągu ostatnich kilku lat przez zespoły projektowe Owens-Illinois na podstawie briefów od klientów oraz biur agencji projektowych na każdym z czterech kontynentów, na których działa firma. Te projekty to dowód na to, że trendy w branży opakowaniowej nieustannie się rozwijają i zmieniają. Są też potwierdzeniem szerokiej wiedzy eksperckiej O-I, a do tego ilustrują różne normy kulturowe, stanowiące wskazówki projektowe dla marek w różnych miejscach na świecie.

Design Book
Premiera: grudzień 2017 roku
Owens-Illinois

1 komentarz do artykułu “Polskie marki w globalnym Design Booku”

  1. Michał

    Bardzo dobre piwko. A opakowanie rzeczywiście ładne

Dodaj komentarz