• 2018-01-27

Leśmian śpiewany w wykonaniu zespołu Mimochodem

Leśmian śpiewany – czyli koncert zespołu Mimochodem w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Wydarzenie odbędzie się już w czwartek 1 lutego o godzinie 19.00!

Zespół Mimochodem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół Mimochodem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mimochodem to zespół, który przybliża nieco zapomnianą, piękną poezję Bolesława Leśmiana. Na program koncertu składa się 18 różnorodnych stylistycznie utworów, które łączy nazwisko poety.

Artyści starają się tworzyć muzykę tak, żeby wprowadzała słuchacza w nastrój poezji, jednocześnie na swój sposób ilustrując leśmianowskie historie, metafory i wyobrażenia. Powtarzają niektóre wersy, kreują refreny, operują melodią tak, aby podkreślić narracyjną kulminację wiersza. Dodatkowym elementem występów zespołu Mimochodem są wizualizacje. Pełnią one podwójną rolę – scenografii koncertowej, a także ilustracji leśmianowskich pieśni. Członkowie zespołu są znani ze współpracy z wieloma grupami i projektami muzycznymi z pogranicza etno jazzu, folku i rocka. Taka jest też ich muzyka, sięgająca do wielu źródeł – tradycji polskiej, ukraińskiej i bałkańskiej, a także bluesa z elementami jazzu.

W Dworze Artusa często można posłuchać poezji śpiewanej na najwyższym poziomie, tym razem z zespołem Mimochodem publiczność będzie mogła wsłuchać się w poezję Bolesława Leśmiana, który dla wielu jest najwybitniejszym polskim poetą.

Wystąpią:

Małgorzata Pałubska – skrzypce

Mateusz Nagórski – kontrabas

Adeb Chamoun – riqq, tar, cajon, darabuka

Marcin Zadronecki – śpiew, tambura

Koncert Mimochodem
1 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz