• 2018-01-27

Radio Noise Duo

CSW Łaźnia w Gdańsku zaprasza 2 lutego na koncert Łaźnia 1 In Progress: Radio Noise Duo.

Radio Noise Duo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Radio Noise Duo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Radio Noise Duo (Tomasz Misiak i Marcin Olejniczak) poszukują inspiracji w żywiole elektryczności, szumach radiowych i amplifikowanych przedmiotach codziennego użytku. Wcześniej muzycy związani z takimi grupami jak kalEka (Misiak) czy Monopium (Olejniczak), realizowali również projekty solowe. Radio Noise Duo jest odnogą Radio Noise Orchestra – wciąż trwającej inicjatywy mającej na celu waloryzowanie szumu radiowego w rozmaitych działaniach artystycznych.

Tomasz Misiak – filozof, kulturoznawca, artysta łączący pracę naukową z działalnością artystyczną na polu muzyki i sztuki dźwięku. W swych poszukiwaniach teoretycznych i artystycznych stara się ukazywać napięcia wynikające z połączenia analogowych i cyfrowych technologii przekształcających dźwięk waloryzując szum jako zjawisko estetyczne. Współtworzył grupę kalEka, a także efemeryczny projekt Radio Noise Orchestra. Obecnie, wraz z Marcinem Olejniczakiem, tworzy Radio Noise Duo. Efekty swojej pracy pokazywał w ramach wielu koncertów, festiwali i wystaw, m. in. Audio Art w Krakowie, Industrial Festival we Wrocławiu, Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu czy Galerii BWA w Zielonej Górze.

Marcin Olejniczak – z wykształcenia socjolog, kulturoznawca i pedagog. Od 1996 roku realizuje i prezentuje projekty intermedialne, instalacje, koncertuje indywidualnie, w duetach i w zespołach. W latach 1995-2003 współtworzył Grupę Twórczą MY. Aktualnie porusza się w obszarze działań dźwiękowych penetrujących możliwości związane z estetyką postindustrialną, muzyką konkretną, neokabaretem, swobodną improwizacją – w ramach projektów Opiumathic i Monopium (wspólnie z M. Majcherem) oraz fascynuje się awangardowymi, transgresyjnymi możliwościami wykorzystywania szumu radiowego – współtworzy Radio Noise Duo (razem z T. Misiakiem). Współpracuje z Galerią CKiS Wieża Ciśnień w Koninie (od 2013 roku jest kuratorem przeglądu Restytucje).

Łaźnia 1 In Progress: Radio Noise Duo
Kurator: Michał Porwet
2 lutego 2018 roku, godz. 20.00
CSW Łaźnia 1 w Gdańsku

Dodaj komentarz