Życie Adelki

Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazało się Życie Adelki Adelajdy Truścińskiej – zabawne, pełne uroku i absurdu opowieści dające niezwykły wgląd w losy pokolenia milenialsów, które łudziło się, że może być tylko lepiej, ale nie miało racji.

Adelajda Truścińska, „Życie Adelki” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Adelajda Truścińska, „Życie Adelki” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Czy myśleliście kiedyś, że wasze życie nie ma sensu, nigdy nic nie osiągnięcie i najlepiej byłoby się zabić? Autorce kultowych facebookowych postów, Adelajdzie Truścińskiej, takie myśli przyświecają chyba codziennie.

Jak się jest Adelką, świat przestaje być miękki i kulisty, a staje się bryłą kanciastą i twardą, która zawsze urazi nas prosto w łokieć. Ludzie myślą, że być wrażliwym jest pięknie, ale wrażliwość jest bolesna, i wierzę Adelce, kiedy pisze, że do wyjścia do sklepu, w którym trzeba mówić, przygotowuje się przez trzy godziny. W porównaniu z nią sławny poeta z Krakowa jest stuprocentowo przysiadalny i wzorowo uspołeczniony. To, co ona pisze, jest czasem bardzo śmieszne, ale humor ten bierze się z doznania absurdu, które nigdy nie ustaje. Jest w tej świetnej książce własny styl i zupełna niepowtarzalność –Michał Cichy.

Adelajda Truścińska – urodzona w 1987 roku w Warszawie. Stypendystka Homines Urbani w Krakowie (2008). Miała wystawę indywidualną Fotografia rekurencyjna w Galerii Skalnej w Strzelinie (2014), brała udział w wystawie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Intymność jako tekst w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie (2017).

Adelajda Truścińska, Życie Adelki
Premiera: styczeń 2018 roku
Wydawnictwo Krytyki Politycznej

Dodaj komentarz