• 2018-01-24

Beksiński, fotografia

BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Zdzisława Beksińskiego, który odbędzie się 26 stycznia.

Zdzisław Beksiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdzisław Beksiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947–1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę.

Fotografie składające się na wystawę w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Ekspozycja wystawy została zorganizowana przy współpracy z Agencją Zegart.

Zdzisław Beksiński, fotografia
Kurator: Jerzy Zegarliński
Współpraca: Agencja Zegart
Od 26 stycznia do 4 marca 2018 roku
Wernisaż: 26 stycznia 2018 roku, godz. 18.00
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie

Dodaj komentarz