• 2018-01-24

Noworoczne Postanowienia 2018. SMOG

Galeria Dizajn BWA Wrocław od 31 stycznia będzie prezentowała wystawę Noworoczne Postanowienia 2018. SMOG.

„Noworoczne Postanowienia”, fot. Alicja Kielan (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Noworoczne Postanowienia”, fot. Alicja Kielan (źródło: materiały prasowe organizatora)

Smog – najbardziej dyskutowany w ostatnich kilku latach problem zarówno na poziomie lokalnym, miejskim, jak i globalnym. W ciągu bardzo krótkiego czasu awansował z abstrakcyjnego zjawiska do palącego utrapienia naszej codzienności. Systemowe przeciwdziałanie to z pewnością jedna z dróg, drugą jest oddolna, sąsiedzka organizacja. Czy projektowanie jako dziedzina może przyczynić się do walki ze smogiem? Jak projektanci mogą wspomóc niezależną, obywatelską mobilizację? W ramach tegorocznych Noworocznych Postanowień projektanci i aktywiści spróbują zmapować zjawiska związane ze smogiem, przyjrzą się temu, co już udało się  zrobić i jakie inicjatywy zostały podjęte. Zaproponują też zestaw dobrych praktyk i szereg ciekawych warsztatów, spotkań i debat.

Noworoczne Postanowienia to cykliczny projekt realizowany przez galerię Dizajn BWA Wrocław na początku każdego roku kalendarzowego. Uwaga projektu skierowana jest na różne aspekty budujące dziedzinę projektowania. Na czas Noworocznych Postanowień przestrzeń galerii zamienia się w otwartą pracownię – miejsce spotkań i wymiany wiedzy, w którym odbywają się warsztaty, wykłady i działania twórcze eksplorujące nowe trendy i perspektywy dla dizajnu. Idea całego projektu nawiązuje do teorii Czarnego Łabędzia, według której co jakiś czas pojawia się zaskakujące wydarzenie, które ma niezwykłą moc oddziaływania i może znacząco wpłynąć na rzeczywistość. Czarne skrzydło – projekt Jakuba Stępnia (Hakobo) to znak rozpoznawczy Noworocznych Postanowień.

„Noworoczne Postanowienie 2018. SMOG” – plakat, proj. Jakub Stępień (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Noworoczne Postanowienie 2018. SMOG” – plakat, proj. Jakub Stępień (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt realizowany jest w tym roku pod kuratelą kolektywu: Iwona Kałuża, Joanna Kobyłt, Magdalena Kreis, Katarzyna Roj, Natalia Romaszkan i Joanna Sokalska.

Biorą w nim udział: Ewa Głowacka, Joanna Gniady, Iwona Jarosz, Paweł Mildner, Marta Przeciszewska i Jakub Zasada.

Noworoczne Postanowienia 2018. SMOG
Od 31 stycznia do 4 marca 2018 roku
Galeria Dizajn BWA Wrocław

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR