• 2018-01-24

Elida Almeida wystąpi we Wrocławiu

Marcin Kydryński oraz Ethno Jazz Festival zapraszają na pierwszy we Wrocławiu koncert nowej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka. Elida Almeida zaśpiewa dla wrocławskiej publiczności 7 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Elida Almeida (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elida Almeida (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystka proponuje muzykę czerpiącą z klasycznych rytmów i gatunków Wysp, jednak dynamiczny i rozkołysany styl wokalistki różni się od tego, co słuchacze zapamiętali z twórczości Cesarii Evory, ale wciąż budzi ten sam zachwyt. A także przejmujące, przepełnione szczerością przesłanie i urzekający wdziękiem oraz emocjami głos artystki.

Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Jej ojciec zmarł, gdy była dzieckiem, próbowała pomagać matce, która miała mały uliczny kiosk, bardzo szybko sama została matką, musiała zająć się dzieckiem i swoimi młodszymi braćmi.

Te wczesne życiowe zakręty stały się inspiracją dla jej pierwszych piosenek zebranych na debiutanckiej płycie o znamiennym tytule Chwile szczęścia, chwile goryczy. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii Evory, Jose da Silvy. Nie tylko przyjął Elidę do grona swoich podopiecznych, ale związał z nią w życiu. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp.

To był u nas „przebój lata”, jakkolwiek absurdalnie brzmi ta fraza w kontekście radiowej Siesty – mówi Marcin Kydryński. – Słychać, że Wyspy są w połowie drogi z Portugalii na Kubę.

Nowa piosenka Elidy Beresu D’oru otwiera najświeższą kompilację Siesta XIII Marcina Kydryńskiego.

Bilety są dostępne w sprzedaży sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt oraz w internetowych serwisach biletowych.

Koncert Elidy Almeidy
7 marca 2018 o godzinie godzinie 20.00
Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz