• 2018-01-23

MDM Urządzamy się! z Wood&Paper

27 stycznia w pracowni papieru i druku kieleckiego Instytutu Dizajnu odbędą się kolejne warsztaty dla par z cyklu MDM Urządzamy się!. Tym razem poprowadzą je Magdalena Jasińska i Agata Kondracka ze studia Wood& Paper.

„MDM Urządzamy się!” z Wood&Paper (źródło: materiały prasowe organizatora)

„MDM Urządzamy się!” z Wood&Paper (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy wykonają tacę i podkładki pod kubki wykorzystując technikę intarsji. Do dyspozycji będzie cała gama fornirów tzw. liści wykonanych z różnych gatunków drewna. Za ich pomocą warsztatowicze będą tworzyć na swoich projektach geometryczne wzory.

Wood&Paper to trio projektowe. Uważają, że nic nie dzieje się bez przyczyny. W swoic projektach stawia na prostotę i formę, ale nadrzędną cechą jest funkcjonalność. Czerpią to z wzornictwa lat 50 i 60-tych, gdy polski design utrzymywał bardzo wysoki, światowy poziom. Lubią, gdy mebel spełnia kilka funkcji, może się zmieniać według potrzeb właściciela. Nic nie powinno się marnować – czy to przestrzeń czy to skrawek drewna. Dlatego ich meble można personalizować i idealnie dopasować do swojego domu, a z resztek pozostałych po ich produkcji powstają małe, zabawne gadżety.

Drewno, kolor i geometryczne wzory to miłość Wood&Paper. Nie boją się odważnych połączeń, a znajomość materiałów pozwala im osiągać zaskakujące efekty przy wykorzystaniu tradycyjnych technik stolarskich. Produkty Wood&Paper wykonywane są ręcznie od pierwszego cięcia do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Daje to możliwość powiedzenia z czystym sumieniem: meble Wood&Paper to stolarstwo najwyższej klasy, łączące tradycję i nowoczesność.

MDM Urządzamy się! to cykl warsztatów związany z tematyką wnętrzarską, podczas których w dwuosobowych zespołach uczestnicy stawiają czoła projektowym wyzwaniom. Ideą spotkań jest zacieśnianie więzi rodzinnych, współlokatorskich, przyjacielskich przez wspólną pracę projektową i rzemieślniczą nad wykonaniem przedmiotu do własnego mieszkania.

Warsztaty zaplanowane są dla 10 par (mogą to być pary współlokatorów, partnerzy, rodzic z dzieckiem, pary małżeńskie). Warsztaty są płatne, a wszelkie szczegóły na temat zapisów i płatności dostępne są przez evene Wood&Paper.

MDM Urządzamy się!
27 stycznia 2018 roku w godzinach od 12.00 do 15.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz