• 2018-01-22

Mariusz Kwiecień i Joanna Woś w Filharmonii Łódzkiej

27 stycznia w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się wyjątkowy koncert. Na scenie pojawi się Mariusz Kwiecień – artysta należący do ścisłej, światowej czołówki śpiewaków operowych, a towarzyszyć mu będzie znana sopranistka – Joanna Woś.

Mariusz Kwiecień (źródło: materiały prasowe)

Mariusz Kwiecień (źródło: materiały prasowe)

Podczas wspólnego koncertu Mariusz Kwiecień i Joanna Woś zaprezentują publiczności najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini. Będzie można usłyszeć między innymi fragmenty Cyrulika sewilskiego, Łucji z Lammermooru i Purytan. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej wystąpi pod batutą uznanego dyrygenta, Łukasza Borowicza. Połączenie tak wyjątkowych talentów na jednej scenie to niecodzienne wydarzenie dla wszystkich melomanów.

Joanna Woś (źródło: materiały prasowe)

Joanna Woś (źródło: materiały prasowe)

Słynny baryton, Mariusz Kwiecień, ma na swoim koncie występy w najbardziej prestiżowych teatrach operowych na całym świecie, między innymi w Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej i wielu innych. Wyjątkowy głos i muzyczna wrażliwość sprawiają, że każdy z jego koncertów zapada w pamięć na długo. Joanna Woś to primadonna łódzkiego Teatru Wielkiego, współpracująca z tak renomowanymi teatrami operowymi jak Opera Narodowa w Warszawie, londyński Royal Festival Hall, frankfurcka Alter Oper czy berlińska Deutsche Oper.

Mariusz Kwiecień, Joanna Woś
27 stycznia 2018 roku, 19.00
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Dodaj komentarz