• 2018-01-20

Polkadot. Wyobrażenie a rzeczywistość

25 stycznia w Instytucie Dizajnu w Kielcach wernisaż wystawy oraz spotkanie autorskie ze studiem projektowym Polkadot.

„Polkadot. Klient / Budżet / Czas” (źródło: materiały prasowe ID)

„Polkadot. Klient / Budżet / Czas” (źródło: materiały prasowe ID)

Na wystawie zostanie zaprezentowany przekrój prac od początku istnienia Polkadot. Wszystkie te prace łączy poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – jak znaleźć równowagę pomiędzy własnym wyobrażeniem o projektowaniu, a oczekiwaniami klienta?

Spotkanie autorskie będzie okazją do konfrontacji wyobrażeń na temat pracy projektanta graficznego z rzeczywistością. Praca studia graficznego zostanie pokazana od podszewki. Projektantki opowiedzą o organizacji obowiązków projektanta, kontakcie z klientami, zależnościach między czasem realizacji, budżetem, a istotą zlecenia. Będzie również mowa o tym jak dotrzeć do odpowiednich odbiorców żeby projektowanie, poza satysfakcją, przynosiło także zyski.

Polkadot to duet graficzny założony przez Hannę Niemierowicz i Aleksandrę Woźniak w 2008 roku w Łodzi. Hanka Niemierowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz stypendystką Królewskiej Szko­ły Sztuki i Designu w Kopenhadze oraz Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bergen (Norwegia). Aleksandra Woźniak oprócz wykształcenia kierunkowego skończyła Antropologię Kultury.

Polkadot zajmuje  się przede wszystkim opracowywaniem komunikacji wizualnych, identyfikacji oraz szeroko rozu­mianych materiałów wydawniczych.

Duet graficzny współpracuje m.in. z instytucjami kultury t.j.: Muzeum Sztuki w Łodzi, Polską Fundacją na Rzecz Nauki Pol­skiej, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Filharmonią Łódzką, Fundacją im. Tadeusza Kantora, Instytutem Kultury Polskiej w Londynie oraz z klientami komercyjnymi.

Polkadot. Klient / Budżet / Czas
Wyobrażenie a rzeczywistość

Od 26 stycznia do 8 kwietnia 2018 roku
Wernisaż: 25 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00
Instytutu Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz