Novum ens – wystawa twórczości S.Łubińskiego

Już 1 lutego 2018 roku o godzinie 18.00 w piwnicy Klubokawiarni Mleczarnia we Wrocławiu odbędzie się Novum ens – wystawa twórczości Sebastiana Łubińskiego.

„Novum ens” Sebastian Łubiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Novum ens” Sebastian Łubiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Łubiński – Grafik i rysownik urodzony w 1984 r. we Wrocławiu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, gdzie studiował na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. W 2015 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem zakresu grafiki artystycznej w Pracowni Intaglio prof. P. Tyszkiewicza. W tym samym roku otrzymał nagrodę Grand Prix rektora za najlepszy dyplom ASP we Wrocławiu. W 2014 r. przebywał na zagranicznym stypendium na University of Knoxville, TN, USA. W 2013 r. zdobył dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa na kierunku Wzornictwo. Od 2016 student studiów doktoranckich na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Bryły Platona to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej.

Cykl prac pt.: Novum ens to zaproszenie w podróż do bliskiego sąsiedztwa astronomicznej Czarnej dziury, czyli nad Horyzont zdarzeń. Obszar ten, jest fizycznie istniejącą otchłanią, dla mnie zaś – symbolem niedotykalnej tajemnicy. Postanowiłem wybrać się tam przy pomocy grafiki artystycznej a Novum ens jest formą zanurzenia się w tej zawiłej rzeczywistości i próbą przekroczenia granicy pomiędzy znanym i nieznanym. Odbitki graficzne stanowią zapis przebiegu tego niezwykłego procesu. Owe kosmiczne zjawisko zawiera wielowarstwowe konteksty egzystencjalne, spośród których najbardziej intrygują mnie rozpad, ruch, przemijanie, utrata formy, przechodzenie w niezdefiniowaną rzeczywistość, konfrontacja z własną strukturą oraz pytanie o miejsce i rolę transcendencji w całym tym zjawisku. Kompozycje cyklu mają charakter dynamicznych przedstawień abstrakcyjnych; są konsekwencją przenikania ze świata znanego – materii graficznej, zasad i technologii warsztatu, w świat nieznany – czyli zgłębianie idei oraz poszukiwanie transcendencji i Absolutu.

Novum ens, Sebastian Łubiński
1 lutego 2018 roku
Piwnica Klubokawiarni Mleczarnia, Wrocław

Dodaj komentarz