• 2018-01-20

Wojciech Urbański reżyseruje Iluzje

Kolejna premiera w Teatrze Collegium Nobilium – Wojciech Urbański reżyseruje sztukę Iwana Wyrypajewa pt. Iluzje. Spektakl odbędzie się na Scenie Głównej TCN 3 lutego.

 „Iluzje” Andrzej Urbański (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Iluzje” Andrzej Urbański (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cztery opowieści, a każda snuta z innej perspektywy. Opowieści o miłości? A co nią jest? Czy można ją budować i tworzyć szczęśliwy związek skrywając swoje największe pragnienia? W Iluzjach, które autor klasyfikuje jako komedię, spotykają się dwa małżeństwa, by mówić o uczuciach, o tym co ich łączy, a co dzieli. Ich historie są pełne humoru, troski i namiętności. Stawiają pytania o to do czego zmierzamy i co po nas zostanie.

Iwan Wyrypajew napisał Iluzje na czterech 30-35 letnich aktorów, którzy przedstawiają historię czterech osób po osiemdziesiątce – dwóch par małżeńskich u kresu życia. W Teatrze Collegium Nobilium opowiadać będą nie cztery, a jedenaście osób – studentów roku dyplomowego Wydziału Aktorskiego, którzy mają po dwadzieścia kilka lat. Co z tego wyniknie?

Reżyserowanie dyplomu traktuję bardzo odpowiedzialnie. Zastanawiając się nad wyborem tekstu kierowałem się przede wszystkim tym, ile mogę dać studentom, czy mogę ich w tej pracy czegoś nauczyć? Czy mogę dać im jakieś narzędzia, z którymi mogli się wcześniej nie spotkać, a które mogą przydać im się w przyszłości? Reżyserowanie spektaklu dyplomowego powinno być połączone z pedagogiką. Myślę, że to ciekawe zobaczyć, jak grupa młodych ludzi, przed którymi rozciąga się perspektywa całego życia opowiada o ludziach, którzy są na końcu tej drogi – Wojciech Urbański

Iluzje, Wojciech Urbański 
3 lutego 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Collegium Nobilium, Warszawa

Dodaj komentarz