• 2018-01-19

Premiera filmu Jagody Szelc

Against Gravity przedstawia nowy zwiastun filmu Wieża. Jasny dzień Jagody Szelc, tegorocznej laureatki Paszportów „Polityki”.

„Wieża. jasny dzień”, reż. Jagoda Szelc (źródło: materiały prasowe)

„Wieża. jasny dzień”, reż. Jagoda Szelc (źródło: materiały prasowe)

Wieża. Jasny dzień Jagody Szelc, thriller psychologiczny, to objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film został uhonorowany aż trzema nagrodami na festiwalu – Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagroda za Najlepszy Scenariusz i Nagrodą Onetu Odkrycie Festiwalu. Reżyserka właśnie otrzymała Paszport „Polityki” w kategorii Film za 2017 rok.

Z siłą filmów Yorgosa Lanthimosa młoda absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi, dotyka metafizyki poprzez perwersje, demonologie. Pierwsza komunia w jej filmie staje się ostatnim przystankiem wiary: w ludzi, w rodzinę, w świat. Dalej nie ma już niczego – mówi o filmie Łukasz Maciejewski, dziennikarz i krytyk filmowy.

Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starał się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić.  Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje.  Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

Wieża. Jasny dzień, reż. Jagoda Szelc
W kinach od 23 marca 2018 roku
Against Gravity

Dodaj komentarz