Laboratorium Sztuki Społecznej

Warsztaty Kultury w Lublinie szukają osób, które w zaskakujący, humorystyczny, odkrywczy, nietypowy i eksperymentalny sposób pracują z przestrzenią publiczną i nie boją się wejść w interakcję z jej użytkownikami. Trwa nabór do programu rezydencji Laboratorium Sztuki Społecznej.

Laboratorium Sztuki Społecznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Laboratorium Sztuki Społecznej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS) to interdyscyplinarny i międzynarodowy program rezydencyjny Pracowni Kultury i Sztuki Ludycznej w Warsztatach Kultury w Lublinie, dzięki któremu mieszkańcy mogą odkrywać i odzyskiwać publiczną przestrzeń miejską Lublina. Zabawy miastem – to hasło, które będzie przyświecało nowej odsłonie programu od 2018 roku.

Chcemy wzbudzić w mieszkańcach Lublina ciekawość miejsc nieodkrytych i historii swojego otoczenia oraz zwrócić uwagę na ważną rolę społeczeństwa w tworzeniu i „odzyskiwaniu” przestrzeni publicznych. Chcemy też sprowokować mieszkańców do myślenia o przestrzeniach publicznych w sposób nietypowy. Traktujemy przestrzeń miejską jako forum dialogu społecznego, jako laboratorium do badań, zabawy, testowania i eksperymentowania. Jak zmieniało się nasze otoczenie na przestrzeni lat i jak możemy je kształtować, odkrywać i odzyskiwać? Poprzez proponowane działania, chcemy postawić pytania o związek obywateli z otoczeniem, a także o nasze prawa i obowiązki względem przestrzeni publicznej – mówi Agata Will z Warsztatów Kultury w Lublinie

Do udziału mogą zgłosić się osoby lub grupy 2-3 osobowe, mające pomysły na działania wpisujące się w założenia Laboratorium Sztuki Społecznej, które w zaskakujący, humorystyczny, odkrywczy, nietypowy i eksperymentalny sposób pracują z przestrzenią publiczną i nie boją się wejść w interakcję z jej użytkownikami. Organizatorzy zapraszają szczególnie osoby związanych ze sztuką i kulturą. Nie jest to jednak decydujące kryterium wyboru. Każdy może zgłosić swój pomysł, jeśli tylko wpisuje się w w/w założenia. Przyjmowane są zgłoszenia wyłącznie od osób pełnoletnich. Więcej informacji na stronie organizatora.

Laboratorium Sztuki Społecznej
Zgłoszenia do 9 lutego 2018 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz