Podaj dalej. Krzysztof Lenk o designie, nauczaniu i życiu

28 lutego nakładem Wydawnictwa Karakter ukaże się książka Podaj dalej. Design, nauczanie, życie. Krzysztof Lenk w rozmowie z Ewą Satalecką.

„Podaj dalej. Design, nauczanie, życie” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

„Podaj dalej. Design, nauczanie, życie” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Krzysztof Lenk jest wybitnym polskim grafikiem i wykładowcą specjalizującym się w projektowaniu informacji. Studiował na ASP w Krakowie i Warszawie, pracował w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych, gdzie do niedawna nauczał w Rhode Island School of Design.

W fascynującej rozmowie z Ewą Satalecką, doświadczoną wykładowczynią i kuratorką, opowiada o dzieciństwie w wojennej Polsce, swoich pasjach – teatrze i literaturze, a także o wieloletniej pracy projektanta i wykładowcy.

Z książki wyłania się postać człowieka wielu talentów – erudyty, znakomitego gawędziarza, pedagoga z powołania, a przede wszystkim twórcy, dla którego projektowanie jest sposobem patrzenia na świat i rozumienia procesów, jakie w nim zachodzą. Refleksja na temat funkcji i znaczenia designu poparta jest licznymi przykładami i anegdotami – z rozmów dowiemy się m. in., jak Krzysztof Lenk wyrabiał świadomość polityczną u swoich amerykańskich studentów i dlaczego Szekspir przydaje się czasem w nauce projektowania.

Książka zawiera dziesiątki kolorowych ilustracji – archiwalnych zdjęć, diagramów i projektów Krzysztofa Lenka.

Podaj dalej. Design, nauczanie, życie.
Krzysztof Lenk w rozmowie z Ewą Satalecką

Premiera: 28 lutego 2018 roku
Wydawnictwo Karakter

Dodaj komentarz