Baśnie, bajki i zabawy dziecięce w dawnej grafice i rysunku

Grafiki i rysunki europejskie powstałe od 2 połowy XVIII w. do lat 30. XX w. ilustrujące najbardziej znane bajki pokazane zostaną na pierwszej w 2018 roku wystawie przygotowanej przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

„Teatr żab”, – projekt ilustracji do książki dla dzieci napisanej przez Juliusa Lohmeyera Fedor Flinzer 1880, rysunek (akwarela, tusz)  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Teatr żab”, – projekt ilustracji do książki dla dzieci napisanej przez Juliusa Lohmeyera Fedor Flinzer 1880, rysunek (akwarela, tusz) (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwiedzający będą mogli zobaczyć również zabytkowe zabawki, serwetki z motywami baśniowymi, dowiedzieć się, do czego służyły latarnie magiczne, a nawet zagrać w jedną z dawnych gier planszowych. Ekspozycja skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Prezentowane eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeów Narodowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu i Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. Wystawie towarzyszy publikacja Zuzanny Mikołajek Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki. Baśnie, bajki i zabawy dziecięce w dawnej grafice i rysunku.

Entliczki, pentliczki, czarodzieje i księżniczki
Baśnie, bajki i zabawy dziecięce w dawnej grafice i rysunku
Kuratorka wystawy: Zuzanna Mikołajek
Od 23 stycznia do 18 marca 2018 roku
Muzeum Narodowe we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR