• 2018-01-19

Bard(z)o interesujący koncert

Młodzi, utalentowani i nagradzani artyści, tworzący duet Bardo, zaprezentują autorski projekt muzyczny w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsole. Koncert odbędzie się 21 stycznia.

Barbara Kinga Majewska, fot. Julia Brodowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Barbara Kinga Majewska, fot. Julia Brodowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ich kompozycje trudno przypisać do jednego gatunku, bowiem niezwykle oryginalnie łączą śpiew i muzykę klasyczną z elementami elektroniki.

Barbara Kinga Majewska – wokalistka operowa, autorka tekstów, publicystka, stypendystka Ministra Kultury i absolwentka Royal Academy od Music w Sztokholmie ma na swoim koncie m.in. rolę Kławdii w operze Pawła Mykietyna Czarodziejska Góra w reżyserii Andrzeja Chyry, występowała także w Teatrze Wielkim- Operze Narodowej.

Bartłomiej Wąsik, fot. Julia Brodowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartłomiej Wąsik, fot. Julia Brodowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartłomiej Wąsik jest kompozytorem i aranżerem, współzałożycielem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik, a także laureatem Paszportu Polityki z 2014 roku i Gwarancji Kultury przyznawanej przez TVP Kultura. Występował na kilku kontynentach (Ameryka, Azja, Europa), a jego wykonania utworów Chopina po koncertach w Chicago Symphony Hall wzbudzały zachwyt. Pianista współtworzy również ze Stanisławą Celińską projekt Nowa Warszawa.

Podczas koncertu we Wsoli artyści wykonują współczesne utwory, w całości skomponowane przez Wąsika do tekstów i głosu Majewskiej. Program ten był jednym z wydarzeń w ramach ubiegłorocznego festiwalu Nostalgia w Poznaniu.

Bardo
21 stycznia 2018 roku, godz. 17.00
Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

Dodaj komentarz