Czy ktoś nas tu kojarzy? Z Karakterem w Gdańsku

Od 19 do 21 stycznia w Sztuce Wyboru będzie miało miejsce wydarzenie pt. Czy ktoś nas tu kojarzy. Gdański weekend z wydawnictwem Karakter.

(źródło: materiały prasowe organizatora)

(źródło: materiały prasowe organizatora)

19 stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie Myślę, czuję, protestuję! Solnit, Pleijel, Sontag, Woolf: o czym nam mówią?, w którym udział wezmą Barbara Kijewska (polityczka, naukowczyni na Wydziale Nauk Społecznych UG, związana z Trójmiejską Akcją Kobiet), Ewa Baniecka (dr nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, redaktorka, pisarka) oraz Elżbieta Rutkowska (kierowniczka trójmiejskiej świetlicy Krytyki Politycznej).

20 stycznia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie Nie ma riba, nie ma sens z Marcinem Wichą, projektantem grafikiem, autorem książek Jak przestałem kochać design (2015) oraz nominowanych do Paszportu „Polityki” Rzeczy, których nie wyrzuciłem (2017). Spotkanie poprowadzi Dorota Karaś z „Gazety Wyborczej”.

Na zakończenie weekendu, 21 stycznia o godzinie 12.00 wykład pt. O jezu, jaka brzydka wygłosi Przemek Dębowski, grafik i współzałożyciel Karakteru, o tym, jak powstają okładki książek i czy ich wygląd ma w ogóle jakieś znaczenie. Na spotkaniu goście dowiedzą się również, dlaczego nazwa wydawnictwa ma gdańskie korzenie.

W trakcie Gdańskiego weekendu z wydawnictwem Karakter będzie można z rabatem nabyć książki wydawnictwa – zarówno te starsze, jak i te najnowsze.

Czy ktoś nas tu kojarzy. Weekend z wydawnictwem Karakter
Od 19 do 21 stycznia 2018 roku
Sztuka Wyboru, Gdańsk

Dodaj komentarz