• 2018-01-19

BOKKA w Starym Menażu

20 kwietnia na scenie gdańskiego Starego Maneżu wystąpi zespół BOKKA, który od początku działa incognito.

Fot. Filip Blank (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Filip Blank (źródło: materiały prasowe organizatora)

BOKKA to jeden z najbardziej niezwykłych debiutów roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji są znani muzycy. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.

Świetne recenzje w polskiej i zagranicznej prasie (np. znakomity portal Pitchfork), wyprzedana debiutancka trasa koncertowa w Polsce w salach 800+, zaproszenia na festiwale (m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, The Great Escape (UK), Reeperbahn Festival (DE), to niezwykłe osiągnięcia jak na pierwszy okres działalności formacji. Pierwszy singiel BOKKI Town Of Strangers, z albumu Bokka (Nextpop, 2013) został zmasterowany w Londynie przez słynną Mandy Parnell, od lat współtworzącą brzmienie płyt m. in. Bjork, Sigur Ros, Little Dragon, Depeche Mode, Paula McCartneya, a teledysk na YouTube ma już ponad 5 milionów odsłon.

Zespół gościł także na festiwalach takich, jak Orange Warsaw Festival, Colours of Ostrava (CZ), Positivus Festival (LV), Grape Festival (SK), Eurosonic Noorderslag (NL) oraz ma za sobą koncerty w zagranicznych klubach, m.in. A38 w Budapeszcie, Ancienne Belgique w Brukseli, czy Palac Akropolis w Pradze. Premiera drugiego albumu pt. Don’t Kiss And Tell (Nextpop, 2015) odbyła się 2 października 2015 roku. Po wydaniu albumu zespół odbył trasę promującą DKAT, podczas której zagrał koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rok 2017 to odpoczynek od koncertów i skupienie się na pracy nad trzecim studyjnym albumem zespołu.

Szczegóły na temat wydarzenia oraz bilety dostępne są na stronie internetowej Starego Maneżu.

Koncert BOKKA
20 kwietnia 2018 roku o godzinie 20.00
Stary Maneż w Gdańsku

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR