• 2018-01-17

The Warsaw Dixielanders – stary, dobry jazz

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza 29 stycznia na koncert jazzowy zespołu The Warsaw Dixielanders w ramach  Swing Club, który odbędzie się w warszawskim Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

The Warsaw Dixielanders (źródło: materiały prasowe organizatora)

The Warsaw Dixielanders (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty – Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych). W pierwszych składach grali: Roman Karwowski, Jerzy Rafałowicz, Andrzej Snajper Jastrzębski, Krzysztof Marszałek, Urszula Błaszczyńska, Edward Wiśniewski i inni.

Obecny skład zespołu: Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal), Mariusz Wnuk (puzon), Michał Pijewski (klarnet, wokal), Marek Słomiński (banjo), Robert Kuduk (kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja).

Zespół daje koncerty w klubach i innych miejscach w całym kraju, predystynowanych do takiej muzyki. Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.

The Warsaw Dixielanders
29 stycznia 2018 roku, godz. 19.00
Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR