• 2018-01-17

Kontrastowa harmonia miasta Sergieia Tchobana

26 stycznia w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Kontrastowa harmonia miasta Siergieia Tchobana połączony z wykładem i promocją książki 30:70 Architecture as an Act of Balance.

Sergei Tchoban, „Sen o Sankt Petersburgu II”, kreda na papierze, 2005 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sergei Tchoban, „Sen o Sankt Petersburgu II”, kreda na papierze, 2005 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na ekspozycji prac na papierze autorstwa Siergieja Tchobana, zatytułowanej Kontrastowa harmonia miasta, goście będą mogli obejrzeć wybór jego rysunków, fantazji architektonicznych, pomysłów scenograficznych i różnorodnych kompozycji obrazujących harmonię kontrastów w architekturze.

Siergiei Tchoban studiował na wydziale architektury Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, gdzie urodził się i wychowywał przed wyjazdem do Niemiec w 1991 roku. Jego najbardziej znaczące prace zostały zrealizowane w Berlinie, Moskwie i Petersburgu. W 2009 roku założył Fundację Tchobana – Muzeum Rysunku Architektonicznego w Berlinie. Jest znany nie tylko jako architekt, lecz także jako kolekcjoner, kurator, wykładowca, autor rysunków architektury oraz projektant wystaw i scenografii teatralnych.

Sergei Tchoban, „Widok Moskwy – kanał rzeki Wołgi III”, tusz chiński I akwarela na papierze, 2001 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sergei Tchoban, „Widok Moskwy – kanał rzeki Wołgi III”, tusz chiński I akwarela na papierze, 2001 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa kładzie akcent na zainteresowaniu artysty rysunkami architektury, w których motywy historyczne łączą się z elementami futurystycznymi. Na ekspozycji zostały ze sobą zestawione zarówno wyobrażone, jak i zrealizowane koncepcje utrwalone na papierze. Sergiei Tchoban pozwala widzowi zajrzeć na chwilę do świata fantazji.

W czasie wernisażu będzie miała miejsce promocja najnowszej książki Sergieja Tchobana zatytułowanej 30:70 Architecture as an Act of Balance.

Sergiei Tchoban Kontrastowa harmonia miasta
Kuratorki wystawy: Esenija Bannan, Jolanta Gromadzka
Od 27 stycznia do 18 marca 2018 roku
Wernisaż i promocja książki 30:70 Architecture as an Act of Balance:
26 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR