• 2018-01-13

Atak paniki w Krakowie

16 stycznia w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera filmu Atak paniki w reżyserii Pawła Maślony, współautora scenariusza Demona Marcina Wrony. Na ekranie m.in. Artur Żmijewski, Dorota Segda i nagrodzona w Gdyni Magdalena Popławska. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami.

„Atak paniki”, reż. Hubert Komerski  (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Atak paniki”, reż. Hubert Komerski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Atak paniki to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Reżyser i współautor scenariusza Paweł Maślona serwuje widzom brawurową komedię, w której nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo. Krytyk filmowy Michał Oleszczyk uznał Atak paniki za najbardziej wybuchowy i krytyczny traktat o naszej współczesności. Film zbiera świetne recenzje również za sprawą nowatorskiego montażu Agnieszki Glińskiej oraz znakomitych ról aktorskich w wykonaniu nagrodzonej na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni Magdaleny Popławskiej, Doroty Segdy, Artura Żmijewskiego, Grzegorza Damięckiego, Julii Wyszyńskiej i Bartłomieja Kotschedoffa. Autorem muzyki do filmu jest JIMEK (Radzimir Dębski), wszechstronny kompozytor i dyrygent, znany m.in. z nowatorskich koncertów muzyki hip hopowej z raperem Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz wygranej w konkursie na remix utworu amerykańskiej piosenkarki Beyoncé.

Po seansie spotkanie z twórcami poprowadzi krytyk filmowy i redaktor Tygodnika Powszechnego Anita Piotrowska. Gośćmi pokazu będą reżyser Paweł Maślona oraz aktorzy: Bartłomiej Kotschedoff (współtwórca scenariusza), Dorota Segda, Ewa Kaim oraz Adam Nawojczyk.

Atak paniki, reż. Paweł Maślona
16 stycznia 2018 roku
Kino Pod Baranami w Krakowie

Dodaj komentarz