Skarbiec Thesaurus Cracoviensis otwarty dla zwiedzających

Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zaprasza do zwiedzania nowego oddziału Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów. Będzie tam można zobaczyć nowoczesne magazyny muzealne oraz pracownie konserwatorskie.

Thesaurus Cracoviensis (źródło: materiały prasowe organizatora)

Thesaurus Cracoviensis (źródło: materiały prasowe organizatora)

W specjalnie zaprojektowanych i niestandardowych wnętrzach, pokazane zostanie niemal wszystko, co przez lata gromadzono w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Można będzie zatem zobaczyć malarstwo, grafikę, numizmaty, militaria, szopki krakowskie, meble i rzemiosło artystyczne. W magazynach przygotowano również specjalną salę multimedialna, gdzie zwiedzający będą mogli przeglądać zdigitalizowaną, w ramach projektu Cyfrowy Thesaurus, część muzealnej kolekcji.

Oddział Thesaurus Cracoviensis będzie czynny od 13 stycznia w każdą sobotę w godz. od 10.00 do 16.00. Oddział można zwiedzać w grupach maksymalnie 20 osobowych tylko po uprzedniej rezerwacji miejsc na stronie internetowej. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem wyłącznie w j. polskim w wyznaczonych godzinach: 10.00, 11.15, 12.15, 13.15, 14.30 – ostatnie zwiedzanie. Indywidualne zapytania dotyczące zwiedzania należy kierować do Centrum Obsługi Zwiedzających.

Thesaurus Cracoviensis
Od 13 stycznia 2018 roku, w każdą sobotę
Ul. Księcia Józefa 337 w Krakowie

Dodaj komentarz