• 2018-01-12

Glaca oficjalnie solo

Glaca zapowiada pierwszą solową płytę w karierze. Frontman i współzałożyciel zespołów Sweet Noise, My Riot, M.T. Void oraz Serce, zapowiedział premierę pierwszego singla, która odbędzie się 16 stycznia na nowo założonym kanale You Tube Glaca Official.

Piotr Glaca Mohamed, „Oni Przyszli” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Piotr Glaca Mohamed, „Oni Przyszli” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

W grudniu Glaca założył kanał You Tube sygnowany jego pseudonimem i zapowiedział, że między innymi tam będzie na bieżąco informował fanów na temat postępów. Następnie pojawiło się tajemnicze video z datą 16 stycznia. Dziś wiemy, że była to zapowiedź nadchodzącego utworu pt.: Oni Przyszli.

Gościem specjalnym w tej kompozycji jest Justin Chancellor basista legendarnej amerykańskiej grupy Tool. Hipnotyczny i absolutnie niezwykły utwór powstał na bazie produkcji i beat’u Magiery polskiego producenta hip-hopowego z kolektywu White House Records.

Teledysk do singla Oni Przyszli został zrealizowany m.in. na Stadionie Miejskim i w Hali Stulecia we Wrocławiu. Elementem spajającym obraz jest taniec współczesny w wykonaniu tancerki Baletu Opery Wrocławskiej Ines Furuhashi-Huber. Choreografia została ułożona przez Jacka Tyskiego zwiazanego z Operą. Kadry i zdjęcia Justina Chancellora nagrano w Los Angeles.

Taniec jest piękny, dramatyczny i bardzo przejmujący. Ta warstwa była nam bardzo potrzebna do podkreślenia pasji, emocji i seksualności która jest ważna częścią Oni Przyszli. Element kobiecości przewija się z resztą przez cały mój nowy album w stopniu w mojej twórczości dotąd niespotykanym. Ines wybrałem w czasie prób Balet Opery Wrocławskiej. Uważam że jest niesamowita. Myślę że jej taniec pomoże nadać uniwersalne znaczenie utworu i sprawi że będzie zrozumiane ponad językiem i warstwą tekstową. Premiera teledysku ze względu na Justina i Tool będzie miała wymiar międzynarodowy i dlatego to bardzo ważne – mówi Glaca.

Piotr Glaca Mohamed, Oni Przyszli
Premiera: 16 stycznia 2018 roku
MyMusic

Dodaj komentarz