• 2018-01-12

2Cellos ponownie w Polsce

Po sukcesie listopadowego koncertu w Warszawie 2Cellos ponownie zagrają w Polsce. Tym razem wirtuozi wiolonczeli wystąpią 18 i 19 maja w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie i TAURON Arenie Kraków.

2Cellos (źródło:  materiały prasowe Prestige MJM)

2Cellos (źródło: materiały prasowe Prestige MJM)

Przystojni, młodzi, muzykalni, a do tego porywają tłumy. Mowa o słoweńsko-chorwackim duecie 2Cellos, który po raz drugi przyjedzie do naszego kraju. Muzycy wystąpią dwukrotnie – w Gdańsku i Krakowie 18 i 19 maja 2018 roku. To będą energetyczne widowiska w towarzystwie największych hitów muzyki filmowej, rockowej, popowej, a nawet metalowej!

Luka Sulic i Stjepan Hauser są wykształconymi muzykami klasycznymi – mistrzami wiolonczeli. Mistrzami, bo każdy z nich wiele razy brał udział w poważnych konkursach instrumentalnych o randze światowej. I poznali się właśnie dzięki nim.

Dzisiaj wspominają, że zanim postanowili połączyć siły, grali „klasyczną muzykę dla babć”. Wszystko zmieniło się, gdy w 2011 roku nagrali we własnej aranżacji przebój Michaela Jacksona Smooth Criminal i wrzucili go na YouTube. Dzisiaj znani są na całym świecie, a odsłony ich kolejnych wersji przebojów, liczone są w dziesiątkach milionów.

Niemal wszystkie koncerty z udziałem 2Cellos odbywają się przy komplecie publiczności. Tak samo było w listopadzie w Warszawie, gdzie bilety wyprzedały się pół roku przed ich przyjazdem do Polski. Wydaje się, że kariera dwóch wiolonczelistów sięga szczytów, ale z pewnością jeszcze nie raz zaskoczą.

W ciągu sześciu lat 2Cellos nagrali cztery płyty z wielkimi utworami, udowadniając, że kawałki, które wszyscy dobrze znają, mogą zabrzmieć inaczej, ale niezwykle ciekawie!

 Chodzi o to, aby pokazać wiolonczelę w innym świetle, żeby ją pokazać młodszemu pokoleniu – ile jest możliwości w tym instrumencie i co da się z nim zrobić. A gdy mamy dwie wiolonczele grające razem, to są właściwie nieskończone możliwości – mówił niedawno w jednym z wywiadów Luka Sulic.

Luka i Stjepan grają na wszystkich kontynentach, zbierając entuzjastyczne recenzje. Ale pierwszym, który się nimi zachwycił był Elton John, i to do tego stopnia, że zabrał tę dwójkę na swoje tournée. W ten sposób obaj zagrali także w Polsce – na łódzkim koncercie w lipcu 2012 roku. Później, do grona ich wielbicieli doszli m.in. Barack Obama czy królowa Elżbieta II.

Na kolejnych dwóch koncertach 2Cellos w Polsce na widownię czeka mnóstwo energii i wieczory wypełnione przebojami w różnych gatunkach muzycznych – rockowo-popowo-metalowo-filmowe.

2Cellos (źródło:  materiały prasowe Prestige MJM)

2Cellos (źródło: materiały prasowe Prestige MJM)

Stjepan to ta część duetu, która przyciąga żeńską część publiczności i wręcz szaleje na scenie: zakłada sobie wiolonczelę na ramieniu, tańczy i skacze, jednocześnie grając. Potrafi nawet wytarzać się na plecach po scenie, nie przestając ani na chwilę wydobywać dźwięków z instrumentu! Luka z kolei to ten spokojniejszy i ważący słowa w wywiadach. Obaj znakomicie się uzupełniają i doskonale udowadniają, że wiolonczele wcale nie muszą być nudnymi instrumentami.

Ich największym muzycznym marzeniem jest zagranie z Rolling Stones’ami. Słynne Satisfaction już włączyli do swojego repertuaru, podobnie jak utwory takich wykonawców, jak: U2, Guns N’ Roses, Nine Inch Nails, Sting, Coldplay, Nirvana, Muse, Kings of Leon AC/DC, Prodigy czy Avicii.

2Cellos to niesamowita para muzyków. Nie jestem jedyną osobą na świecie, która się nimi zachwyciła. Wcześniej zrobił to także sam sir Elton John. Jego zachwyt był tak wielki, że poprosił chorwacko-słoweński duet do otwierania swoich koncertów. On sam też wystąpił gościnnie na ich płycie i nie był jedyną gwiazdą, uświetniającą albumy zespołu. Porywające interpretacje klasyków rockowych i popowych w wykonaniu 2Cellos to coś, co warto zobaczyć i usłyszeć – mówi Jacek Cieślak, krytyk teatralny i muzyczny.

Wkrótce 2Cellos wystąpi po raz kolejny dla polskiej publiczności. Bilety na oba koncerty dostępne są przez internet oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM.

Duet 2Cellos w Polsce
18 maja 2018 roku
ERGO Arena w Gdańsku
19 maja 2018 roku
TAURON Arena Kraków

Dodaj komentarz