Odcienie wolności

Discovery i Against Gravity ogłaszają konkurs krótkometrażowych filmów dokumentalnych pod hasłem Odcienie wolności. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Najlepsze produkcje zostaną pokazane na antenie Discovery Channel i podczas 15. Edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, który będzie odbywać się od 11 do 24 maja w pięciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy.

„Odcienie wolności” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Odcienie wolności” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach konkursu profesjonaliści i amatorzy mogą nadsyłać krótkometrażowe filmy dokumentalne o tym, co oznacza dla nich wolność.  Inspiracją dla tematu jest przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Minimalna długość zgłaszanych produkcji to 1 minuta, a maksymalna – 30 minut.

Jury w składzie: Robert Gliński, Artur Liebhart, Paweł Łoziński i Dorota Żurkowska wyłoni najlepszą pracę, której autor otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Dodatkową nagrodę, 5 tysięcy złotych, przyzna publiczność w głosowaniu na stronie konkursu.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w dniu 19 maja 2018 roku. Zwycięskie filmy zostaną również wyemitowane na antenie Discovery Channel i podczas 15. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 marca za pośrednictwem strony internetowej konkursu. Tam też dostępne są szczegóły i regulamin.

Millennium Docs Against Gravity Film Festival to największy festiwal kina dokumentalnego w Polsce. Po raz 15. organizatorzy zapraszają w podróż dookoła świata i do wnętrza nas samych. Festiwal po raz kolejny jako jedyny w Polsce odbywa się równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie.

Podczas tegorocznej 15. edycji Millennium Docs Against Gravity pokazanych będzie ponad 100 filmów non-fiction, w tym filmy VR (virtual reality), które oferują to, co w kinie najważniejsze – emocje.

Jedenaście lat temu Festiwal jako pierwszy w Polsce wprowadził konkurs dla pełnometrażowego filmu dokumentalnego (Nagroda Główna Banku Millennium). W 2009 roku festiwal zdobył prestiżową nagrodę PISF jako „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce. Millennium Docs Against Gravity wprowadził modę na film dokumentalny w Polsce i wzbudził szerokie zainteresowanie widzów, co jest efektem konsekwentnie rozwijanego programu festiwalu.

Odcienie wolności
Zgłoszenia: do 31 marca 2018 roku
Wręczenie nagród: 19 maja 2018 roku
15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity
Od 11 do 24 maja 2018 roku
Warszawa, Wrocław, Gdynia, Lublin i Bydgoszcz

Dodaj komentarz