• 2018-01-11

Dźwiękoczytanie Jungle People Mateusza Pakuły

Teatr Animacji w Poznaniu zaprasza 13 stycznia na dźwiękoczytanie nowego dramatu Mateusza Pakuły pt. Jungle People w reżyserii autora, z muzyką skomponowaną i wykonywaną na żywo przez Antonisa Skoliasa – wielokrotnie nagradzanego młodego multiinstrumentalisty.

Mateusz Pakuła (źródło: materiały prasowe teatru)

Mateusz Pakuła (źródło: materiały prasowe teatru)

Dźwiękoczytanie to nowa forma prezentacji ciekawych tekstów dramaturgicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z muzyką wykonywaną na żywo przez zaproszonych artystów. Pierwsze dźwiękoczytania miały miejsce na Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY redefinicje w listopadzie 2017 roku w Teatrze Animacji.

Jungle People to już nie jest ta sama dżungla. I Mowgli to już nie jest ten sam Mowgli. I jeśli komuś się wydaje, że dobrze pamięta Panterę Bagheerę i strasznego Shere Khana, to przyjdzie mu przemyśleć tę sprawę jeszcze raz. Bohaterowie dramatu Mateusza Pakuły opuścili strony powieści  Rudyarda Kiplinga dawno temu – w epoce innych dylematów, pytań i potrzeb. W czasach innego Zła i innego Zwątpienia. Wkraczając w XXI wiek niosą ze sobą jedynie archetypy swoich postaci. Patrząc ich oczami na nonsensy i okrucieństwa współczesności, możemy jeszcze lepiej dostrzec cośmy zrobili z tym pięknym Światem przez ostatnie stulecie

Twórcy:

Tekst i reżyseria: Mateusz Pakuła
Muzyka na żywo: Jorgos Skolias

Występują: Danuta Rej, Ela Węgrzyn, Sylwia Zajkowska, Magdalena Dehr, Marcin Chomicki, Marek Cyris, Piotr Grabowski.

Mateusz Pakuła, Jungle People
13 stycznia 2018, godz. 13.00
Teatr Animacji w Poznaniu

Dodaj komentarz