Performance online

12 stycznia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza przed ekrany komputerów na performance dokamerowy autorstwa rezydentki – Dominiki Olszowy. Artystka przygotowała działanie pt. Krajobraz zimowy, który będzie można zobaczyć na profilu facebookowym GSW (@gswopole).

Dominika Olszowy, „Pokój biały”  (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dominika Olszowy, „Pokój biały” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dominika Olszowy – (ur. w Gorzowie Wlkp.) artystka, realizuje prace na pograniczu różnych mediów, wykorzystując m.in. wideo, performans, instalację i scenografię. Absolwentka kierunku intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w pracowni wideo prof. Marka Wasilewskiego. Tworzy efemeryczną Galerię Sandra. Współtworzyła radykalną grupę hip-hopową Cipedrapskuad. Członkini i współzałożycielka gangu motorowerowego Horsefuckers M.C.  Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Program rezydencji Weltschmerz przeznaczony jest dla myślicieli i myślicielek, artystów i artystek zmagających się z rzeczywistością. Galeria Sztuki Współczesnej proponuje uczestnikom tygodniowy pobyt w Opolu, umożliwiając doświadczanie rzeczywistości z dala od centrum kraju, w rzeczywistości nie kurortowej, nie oferującej morza, gór ani spektakularnych zabytków. W programie rezydencji zachęcamy uczestników do przebywania w pokoju hotelowym, na tarasie galerii z widokiem na zatapiające się we mgle miasto, proponujemy spacery po terenach zielonych oraz zachęcamy do  doświadczania płaskiego krajobrazu. Darujemy uczestnikom/uczestniczkom czas dla siebie.

Uczestniczki rezydencji 2017/2018 publikują w sieci zdjęcia lub filmy oznaczone #gswopole, zainspirowane pobytem. Spotkają się ponadto z mieszkańcami miasta w ramach interwencji artystycznej bądź autorskiego wykładu.

Dominika Olszowy. Krajobraz zimowy
12 stycznia 2018 roku, godz. 19.00
Online, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

Dodaj komentarz