• 2018-01-10

One Day Design Challenge po raz pierwszy w Polsce

17 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się pierwsza polska edycja konkursu One Day Design Challenge by Roca. Uczestnicy konkursu zmierzą się z wyzwaniem zaprojektowania oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji łazienkowych w czasie krótszym niż 7 godzin.

One Day Design Challenge by Roca (źródło: materiały prasowe organizatora)

One Day Design Challenge by Roca (źródło: materiały prasowe organizatora)

One Day Design Challenge, organizowany przez Roca globalny konkurs dla studentów, młodych architektów oraz projektantów do 30. roku życia, w 2018 roku zawita do Polski. W trakcie targów 4DESIGNDAYS, uczestnicy zmierzą się z niezwykłym wyzwaniem zaprojektowania w ciągu jednego dnia innowacyjnych produktów z obszaru przestrzeni łazienkowej. W polskiej edycji konkursu udział wziąć mogą tylko obywatele Polski.

Konkurs rozpocznie się prezentacją zadania. Uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu. Następnie prace konkursowe zostaną złożone na ręce Jury, które dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród. W czasie gdy Jury będzie obradować, uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na cocktail party.

Twórcy trzech najlepszych prac otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1000, 700 i 400 euro Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 euro. Będzie to nagroda za projekt wyróżniający się w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i wpisze się w wartości, reprezentowane przez Fundację.

W skład Jury konkursu wejdą:

  • Jerzy Wuttke, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, który kieruje dyplomową pracownią Projektowania Produktu na ASP Katowice;
  • Tomasz Konior, główny architekt w Konior Studio;
  • Tomek Rygalik, projektant kurator i wykładowca;
  • Agnieszka Kaczmarka, Prezes Katowickiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich i architekt;
  • Xavier Torras, Brand Communication Director w Roca i przewodniczący Fundacji We Are Water.

Jury w tym składzie oceni kreatywność, innowacyjność i wpasowywanie się prac konkursowych w ważną dla firmy ideę zrównoważonego rozwoju. Taka formuła konkursu pozwoli uczestnikom sprawdzić swoją umiejętność pracy pod presją czasu i zdobyć uznanie na wczesnym stadium kariery zawodowej.

Roca od lat angażuje się w projekty z zakresu innowacji i projektowania. One Day Design Challenge jest jednym z nich. Wspiera on młodych projektantów w ich dążeniu do zdobycia rozpoznawalności. Początkowo konkurs odbywał się tylko w miejscu swych narodzin – w Hiszpanii, gdzie najbliższa edycja będzie już siódmą z kolei. W roku 2015 podjęto decyzję o rozszerzeniu konkursu na inne kraje, aby zapewnić młodym ludziom dobrą platformę do rozwoju kreatywności i zdobywania doświadczenia w świecie profesjonalistów. Zorganizowano go wówczas w Dubaju i Hong Kongu. W roku 2017 odbyły się pierwsze edycje w Anglii, Portugali, Rosji i Omanie. W 2018 roku kolejne kraje dołączą do listy biorących udział – razem będzie ich już dwanaście. Konkurs dotrze do Polski, Chorwacji, Brazylii, Argentyny i Bułgarii.

Rejestracja, regulamin, skład Jury i szczegóły na stronie One Day Design Challenge.

One Day Design Challenge
17 lutego 2018 roku
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Dodaj komentarz