• 2018-01-09

Po prostu – identyfikacja artystycznie

10 stycznia touchpoint zaprasza do przestrzeni Galerii Dizajn BWA we Wrocławiu na prelekcję Marty Przeciszewskiej o identyfikacji wizualnej oraz jej praktycznych i artystycznych aspektach.

„Po prostu – identyfikacja artystycznie” (źródło: materiały prasowe tuchpoint)

„Po prostu – identyfikacja artystycznie” (źródło: materiały prasowe tuchpoint)

Identyfikacja wizualna odgrywa dzisiaj niebagatelne znaczenie w prowadzeniu jakichkolwiek przedsięwzięć. To ona przyciąga uwagę, uwiarygadnia i jest jednym z czynników budujących prestiż oraz rozpoznawalność danego projektu czy instytucji.

Na ile powinna być artystyczna, a na ile praktyczna? Jaka w tym rola typografii i jakiej identyfikacji potrzebują instytucje kultury?

Co miesiąc touchpoint organizuje spotkania z ludźmi pracującymi w szeroko pojętej branży wizerunkowej: communication design i brandingu, zapraszając prelegentów, którzy zajmowali się content marketingiem, tworzeniem spotów reklamowych czy projektowaniem stron www.

Tym razem organizatorzy za temat spotkania obrali tworzenie identyfikacji wizualnej i poprosili o omówienie tego procesu Martę Przeciszewską, absolwentkę studiów kulturoznawczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka sztokholmskiej uczelni artystycznej Konstfack, współpracująca z rotterdamskim studiem projektowym Dumbar. Obecnie zajmuje się szeroko rozumianym projektowaniem graficznym oraz pracuje na stanowisku asystentki w Pracowni Identyfikacji Graficznej wrocławskiej ASP.

Podczas spotkania we wrocławskim BWA przedstawi zagadnienia związane z artystyczną stroną tworzenia identyfikacji wizualnej, odpowie na pytania i postara się rozwiać wątpliwości uczestników. Po prostu i na luzie.

Po prostu – identyfikacja artystycznie
Marta Przeciszewska
10 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00
Galeria Dizajn BWA we Wrocławiu

Dodaj komentarz