• 2018-01-08

Dysharmonia

13 stycznia o godzinie 18.00 w Galerii Pauza w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy Tomka Sikory, Dysharmonia – Tęcza. Ekspozycję  będzie można oglądać od 14 stycznia do 24 lutego.  W dniu rozpoczęcia wystawy w Klubie Pauza w Krakowie, będą miały miejsce warsztaty z fotografii kreacyjnej z Tomkiem Sikorą. Na wystawie zaprezentowany zostanie także film Tęcza  z poezją autorstwa Renaty Plagi oraz muzyką Cezarego Skubiszewskiego.

Tomek Sikora, „Kreacja”(źródło: materiały prasowe)

Tomek Sikora, „Kreacja” (źródło: materiały prasowe)

„Zawsze nurtował mnie fakt, że twarze większości ludzi, którym miałem okazję się przyjrzeć były wyraźnie asymetryczne. Rozmawiając z kimś odnosiłem czasem wrażenie, że nie rozmawiam z jedną osobą. Zwłaszcza gdy czyjś wyraz twarzy pod wpływem emocji ulegał zmianom. Bywały one tak plastyczne, że twarz z chwili na chwilę przybierała nową formę. Zestawienie dwóch lewych z dwoma prawymi stronami sportretowanej twarzy daje zaskakujące efekty, zwłaszcza gdy podkreślamy asymetrię stylistyką fryzur czy makijażem” – Tomek Sikora.

Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 55 wydawnictw autorskich. W latach 1972–1982 stały fotoreporter warszawskiego Tygodnika Ilustrowanego Perspektywy. Laureat wielu nagród, dwukrotnie wybrany na fotografa reklamowego roku w Australii. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla hoteli Sheraton i Intercontinental, linii lotniczej Singapore Airlines, firm odzieżowych Levi’s, Reebok czy Top Secret. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną, promującą w wielu krajach fotografię niezależną.

Dysharmonia, Tomek Sikora
Wernisaż: 13 stycznia 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Pauza w Krakowie

Dodaj komentarz