Piotr Strzeżysz: Podróżowanie to szukanie baśni

9 stycznia Piotr Strzeżysz w ramach cyklu Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej wygłosi prelekcję Podróżowanie to szukanie baśni – opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę.

„Podróżowanie to szukanie baśni” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Podróżowanie to szukanie baśni” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem – napisał w jednej ze swoich książek Piotr Strzeżysz.

Podczas spotkania w Bibliotece Śląskiej goście zrozumieją, że daleki, obcy, nieznany świat jest bliższy, niż się na co dzień wydaje, że ludzie są dobrzy, ciepli i gościnni, a dzikie zwierzęta – spokojne, ufne i przyjazne. Że można cieszyć się z zimna, deszczu i niewygody, a szczęście i uśmiech odnaleźć w najprostszych, najbardziej banalnych momentach w życiu. By się o tym przekonać, nie trzeba udawać się na drugi koniec świata, jednak podróż bardzo pomaga w odkrywaniu tych prawd.

Uczestnicy posłuchają opowieści o drodze z Patagonii na Alaskę, a także obejrzą zdjęcia i film – kilka barwnych migawek i krótkich monologów z życia współczesnego nomady, który włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z Innym, rude koty, bezdomne psy i przemożne pragnienie niedojechania do celu – to wszystko składa się na portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora m.in. Snu powrotu i Powidoków (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku).

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym Garuda.

Podróżowanie to szukanie baśni
9 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00
Biblioteka Śląska w Katowicach

Dodaj komentarz