• 2018-01-04

Dzień Otwarty DOC LAB POLAND

Podczas Dnia Otwartego DOC LAB POLAND organizatorzy: Adam i Katarzyna Ślesiccy, odpowiedzą na pytania dotyczące zgłoszeń na program oraz organizacji i przebiegu sesji. Kandydaci będą mogli zarówno skonsultować swoje projekty pod kątem szans w selekcji, jak i uzyskać odpowiedzi na temat trybu naboru, wymaganych materiałów itp.

Dzień Otwarty DOC LAB POLAND (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dzień Otwarty DOC LAB POLAND (źródło: materiały prasowe organizatora)

DOC LAB POLAND 2018 to program dla filmowców-dokumentalistów (reżyserów i producentów) mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Jest to program konsultacyjny, w którym eksperci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Wśród polskich tutorów znajdują się m.in. reżyserzy Paweł Łoziński, Lidia Duda, Maria Zmarz-Koczanowicz, Bartek Konopka, Tomasz Wolski, Wojciech Staroń; montażyści: Dorota Wardęszkiewicz, Rafał Listopad i Jarosław Kamiński. Eksperci z zagranicy to m.in. szefowa festiwalu DOK Leipzig – Leena Pasanen, dyrektor EDN European Documentary Network – Paul Pauwels, dyrektor programowy EDN Mikael Opstrup, agenci sprzedaży – Peter Jäger, Irena Taskovski, szefowa produkcji HBO Europe Hanka Kastelicova, selekcjonerka festiwalu IDFA i Sarajevo FF Rada Šešić, Brigid O’Shea – tutor i wykładowca strategii festiwalowej, szefowa DOK Industry Program oraz specjalistka od projektów transmedialnych Susanna Lotz.

Drugim ważnym elementem programu są prezentacje (pitchingi) dla międzynarodowego grona ekspertów oraz indywidulane spotkania z nimi, które odbywają się w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Uczestnicy komponentu START spotykają się z potencjalnymi koproducentami i instytucjami finansującymi produkcję, uczestnicy komponentu GO! – z selekcjonerami festiwalowymi i partnerami do dystrybucji. Szczegóły na stronie DOC LAB POLAND.

Celem DOC LAB POLAND jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Na program przyjmowane są polskie projekty filmów pełno- lub średniometrażowych (minimum 50 min.). Po publicznych prezentacjach odbywa się w sumie ok. 300 indywidualnych spotkań z potencjalnymi partnerami, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną. Rozpoznawalność marki DOC LAB POLAND już teraz przekłada się na późniejszą drogę rozwijanych tu filmów: od 2015 jedyne polskie projekty na Coproduction Meetings DOK Lepizig to te z DOC LAB POLAND; na festiwalu IDFA 2017 aż 5 z 6 polskich filmów było z DOC LAB POLAND. Większość polskich filmów dokumentalnych, które ostatnio zdobywają na świecie laury przewinęły się przez warsztaty lub brały udział w samych pitchingach START lub GO!: od Księcia i dybuka czy Komunii poprzez Call Me Tony, Woltę, aż po Miss Holocaust i 21 x Nowy Jork.

Dzień Otwarty DOC LAB POLAND
8 stycznia 2018 roku, godz. 12.00
Bar Studio w Warszawie

Dodaj komentarz