kinoMANUAL: Site-Specific Animation

Galeria Entropia zaprasza do tymczasowego laboratorium animacji, w którym artyści kinoMANUAL przeprowadzą badania Entropii za pomocą mediów opartych na upływie czasu. Laboratorium będzie można odwiedzać od 9 do 31 stycznia, zaś 12 stycznia odbędzie się wernisaż wystwy Site-Specific Animation, podczas którego zaprezentowane będą animacje, instalacje, obiekty optyczne oraz performance.

Fot. kinoMANUAL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. kinoMANUAL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na duet kinoMANUAL składają się Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Wspólnie tworzą filmy i obiekty odwołujące się do bogatej tradycji ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej, animacji i kina eksperymentalnego. Preferują tradycyjne, analogowe techniki pracy, takie jak: rysunek, wycinanka, non camera, found footage i wszelkiego rodzaju manipulacje materiałem światłoczułym. Manualny i monotonny proces tworzenia kolejnych klatek filmowych oferuje w zamian silny związek z animowanym tworzywem oraz miejscem i warsztatem pracy. Ta świadomie przyjęta filozofia manifestuje się w samej nazwie duetu – kinoMANUAL.

Tym razem Aga Jarząb i Maciek Bączyk postanowili wprowadzić swoją energię i wrażliwość do wyjątkowego dla nich miejsca – Galerii Entropia we Wrocławiu. Prace prezentowane na wystawie Site-Specific Animation powstawały z entropii i w Entropii. Są one efektem spotkania dwóch zaprzyjaźnionych światów i tymczasowego ich połączenia. Działania i eksperymenty kinoMANUAL przyjęły za punkt wyjścia specyfikę miejsca jakim jest Entropia. Są poszukiwaniem nowych obrazów i znaczeń ukrytych w galerii i badaniem własnych możliwości twórczych poprzez kontekst miejsca i tematu. Na wystawę składają się filmy, instalacje, fotografie, klisze, taśmy, rysunki oraz narzędzia, wykorzystane podczas pracy.

Z kolei 23 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz filmów duetu kinoMANUAL z muzyką na żywo duetu Pin Park: Maćka Polaka i Maćka Bączyka.

kinoMANUAL: Site-Specific Animation
Aga Jarząb, Maciek Bączyk
Od 9 do 31 stycznia 2018 roku
Wernisaż: 12 stycznia 2018 rok, godz.18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

kinoMANUAL & Pin Park: audio/video LIVE
23 stycznia 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz