kinoMANUAL: Site-Specific Animation

Galeria Entropia zaprasza do tymczasowego laboratorium animacji, w którym artyści kinoMANUAL przeprowadzą badania Entropii za pomocą mediów opartych na upływie czasu. Laboratorium będzie można odwiedzać od 9 do 31 stycznia, zaś 12 stycznia odbędzie się wernisaż wystwy Site-Specific Animation, podczas którego zaprezentowane będą animacje, instalacje, obiekty optyczne oraz performance.

Fot. kinoMANUAL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. kinoMANUAL (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na duet kinoMANUAL składają się Aga Jarząb i Maciek Bączyk. Wspólnie tworzą filmy i obiekty odwołujące się do bogatej tradycji ruchomych obrazów, sztuki kinetycznej, animacji i kina eksperymentalnego. Preferują tradycyjne, analogowe techniki pracy, takie jak: rysunek, wycinanka, non camera, found footage i wszelkiego rodzaju manipulacje materiałem światłoczułym. Manualny i monotonny proces tworzenia kolejnych klatek filmowych oferuje w zamian silny związek z animowanym tworzywem oraz miejscem i warsztatem pracy. Ta świadomie przyjęta filozofia manifestuje się w samej nazwie duetu – kinoMANUAL.

Tym razem Aga Jarząb i Maciek Bączyk postanowili wprowadzić swoją energię i wrażliwość do wyjątkowego dla nich miejsca – Galerii Entropia we Wrocławiu. Prace prezentowane na wystawie Site-Specific Animation powstawały z entropii i w Entropii. Są one efektem spotkania dwóch zaprzyjaźnionych światów i tymczasowego ich połączenia. Działania i eksperymenty kinoMANUAL przyjęły za punkt wyjścia specyfikę miejsca jakim jest Entropia. Są poszukiwaniem nowych obrazów i znaczeń ukrytych w galerii i badaniem własnych możliwości twórczych poprzez kontekst miejsca i tematu. Na wystawę składają się filmy, instalacje, fotografie, klisze, taśmy, rysunki oraz narzędzia, wykorzystane podczas pracy.

Z kolei 23 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz filmów duetu kinoMANUAL z muzyką na żywo duetu Pin Park: Maćka Polaka i Maćka Bączyka.

kinoMANUAL: Site-Specific Animation
Aga Jarząb, Maciek Bączyk
Od 9 do 31 stycznia 2018 roku
Wernisaż: 12 stycznia 2018 rok, godz.18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

kinoMANUAL & Pin Park: audio/video LIVE
23 stycznia 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Entropia we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR