• 2018-01-02

Transsexdisco wystąpi w stolicy

16 marca w Klubie Stodoła wystąpi formacja Transsexdisco. Projekt intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem.

Transsexdisco (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transsexdisco (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do tej pory zespół Transsexdisco wydał cztery płyty: epke Ultrapromo, album Ultrachemia, wyprodukowany własnymi siłami oraz płytę Transsexdisco oraz Surreal wydaną przez S.P. Records. W skład zespołu wchodzą: basista Krystian Zemanowicz, gitarzysta Piotr Pankowski, na instrumentach klawiszowych gra Marcin Matyszewski, na perkusji Paweł Łach, a śpiewa i pisze teksty lider zespołu – Damian Lange.

Transsexdisco ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, jest m.in. laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009. Koncertował z zespołem Strachy na Lachy. W dniu 18 lipca 2014 roku Damian Lange, u boku Kasi Nosowskiej oraz Muńka Staszczyka, na specjalne zaproszenie Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego wystąpił podczas benefisu z okazji 30 lecia jego debiutu scenicznego na Jarocin Festival.

Transsexdisco
16 marca 2018
Klub Stodoła w Warszawie

Dodaj komentarz