• 2018-01-02

Początek roku w SERCU Krakowa

Po udanych koncertach Bitaminy, KAMP!, Pauliny Przybysz, Goorala czy zespołów Wolnego Serca, Klub SERCE nie zwalnia tempa i na początek 2018 roku przygotowuje więcej muzycznych atrakcji. Publiczność rozgrzeją Adi Nowak, Rosalie, Czeluść, Futudrama i Chonabibe Familia.

Początek roku w Klubie Serce (źródło: materiały prasowe)

Początek roku w Klubie Serce (źródło: materiały prasowe)

Już 5 stycznia Serce odwiedzi najciekawsza ekipa stolicy Dolnego Śląska, czyli regime brigade – kolektyw artystyczny i rozwijający się label z Wrocławia. Promują szeroko pojętą sztukę – od muzyki, przez grafiki użytkowe i street art., kończąc na własnoręcznie wykonanych ubraniach. Na przestrzeni dwóch lat zorganizowali wiele wydarzeń muzycznych, których headlinerami byli m.in. Pablo Mateo (Marcel Dettman Records), Bambounou czy Sender Berlin (Tresor). Spodziewać należy się niespodziwanego – showcase to showcase, więc zza decków pokażą wszystko to, co mają najlepszego i jeszcze więcej.

Kolejnym punktem styczniowego kalendarza, który poruszy nie tylko ciało do tańca, ale dosięgnie też serc, będzie pierwsza edycja Futudramy Lite. Wszyscy popłyną z nurtem liquidowych, deepowych, minimalowych i funkowych dramów.

Z kolei trzeci weekend stycznia przestrzeń serca wypełni mroczna elektronika z elementami trapu, bassu i rapu. A zadba o to dobrze znana krakowskiej scenie muzycznej ekipa Czeluści.

Styczeń zakończy i jednoczenie rozpocznie sercowy sezon koncertowy jeden z najlepiej vibe’ujących składów w kraju. Chonabibe Familia rusza w trasę, a to oznacza, że 27 stycznia wszyscy spotkają się na wspólnych jammin i pośpiewają do rana.

W 2017 roku SERCE dołączyło do najlepszych nowo powstałych miejsc – wysoko postawioną poprzeczkę podtrzyma 10 lutego Adi Nowak – raper z Poznania umiejętnie poruszający się po typowych ludzkich sprawach i damsko-męskich relacjach. Jego debiutancka epka Nienajprawdziwsze zatrzęsła krajową sceną, w krótkim czasie wygenerowała miliony odtworzeń i zwróciła uwagę szerokiego grona słuchaczy, mediów muzycznych, stacji radiowych czy legendarnej wytwórni Asfalt Records.

Rosalie zaserwuje połączenie RnB, klasycznego hip-hopu i elektroniki. Kiedy debiutowała epką Enuff miała już na koncie występy na Openerze i Spring Break. Szybko zainteresowała się nią wytwórnia Alkopoligamia.com i to pod jej skrzydłami w kwietniu epka ukazała się fizycznie, a chwilę wcześniej premierę miał pierwszy klip do piosenki Pozwól, który do tej pory osiągnął pół miliona wyświetleń. 19 stycznia ukaże się jej pierwszy album długogrający Flashback, a premierowo w Krakowie zaprezentuje go w przestrzeniach Serca już 23 lutego.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Klubu SERCE.

regime brigade – 5 stycznia 2018 roku
Futudrama Lite – 13 stycznia 2018 roku
Czeluść – 20 stycznia 2018 roku
Chonabibe Familia – 27 stycznia 2018 roku
Adi Nowak – 10 lutego 2018 roku
Rosalie – 23 lutego roku
Klub SERCE w Krakowie

Dodaj komentarz