• 2017-12-30

Wojowniczka wg Marine Carteron w Kaliszu

30 grudnia odbędzie się premiera spektaklu dla młodzieży Wojowniczka wg Marine Carteron w reżyserii Judyty Berłowskiej. Na Scenie Kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego wystąpi 6 aktorów z kaliskiego zespołu.

„Wojowniczka” wg Marine Carteron, reż. Judyta Berłowska (źródło: materiały prasowe teatru)

„Wojowniczka” wg Marine Carteron, reż. Judyta Berłowska (źródło: materiały prasowe teatru)

Tajemnicza i niebezpieczna siła chce zniszczyć wszystkie książki i odebrać ludzkości intelektualny dorobek. Do walki z nią stają nieustraszona Cezaryna i jej brat August. Z odwagą i zapałem pokonują przeciwności losu, nie tracąc przy tym dobrego humoru. Udowadniają, że warto pozostać wiernym swoim poglądom, a także odrzucić wszelkie stereotypy i uprzedzenia.

Główna bohaterka pokazuje, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej skrywane dotąd supermoce niejednokrotnie okażą się nieocenioną pomocą w walce z siłami ciemności.

Wojowniczka to sceniczna adaptacja przebojowej powieści dla młodzieży Marine Carteron Moja siostra wojowniczka z serii Podpalacze książek. Jest to pełna przygód opowieść o odwadze i walce o ideały. Elementem przedstawienia są warsztaty edukacyjne. Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13–17 lat.

W głównej roli Cezaryny widownia zobaczy Aleksandrę Pałkę, w roli jej brata Augusta – Jakuba Łopatkę. Do tego na scenie wystąpią Izabela Wierzbicka, Marcin Trzęsowski, Maciej Zuchowicz, Jacek Jackowicz.

Reżyserką spektaklu jest Judyta Berłowska – rocznik ’89. Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Jest laureatką Forum Młodej Reżyserii 2014 (Grand Prix) za pracę reżyserską Bez ojcowizny na podstawie Płatonowa.

Realizatorzy:
Adaptacja: Amadeusz Nosal
Reżyseria: Judyta Berłowska
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Żurawska
Choreografia i ruch sceniczny: Nela Mitukiewicz
Muzyka: Dawid Sulej Rudnicki
Projekcje wideo: Amadeusz Nosal
Konsultacja scen walki: Adam Boczarski
Asystent reżysera: Aleksandra Pałka
Inspicjent-sufler: Nikola Brojerska

Występują: Aleksandra Pałka, Jakub Łopatka, Izabela Wierzbicka, Marcin Trzęsowski, Maciej Zuchowicz , Jacek Jackowicz.

Postaci w multimediach: Bartosz Zaczykiewicz, Amadeusz Nosal, Joanna Rozkosz.

Wojowniczka wg Marine Carteron
Premiera: 30 grudnia 2017 roku o godzinie 17.00
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Dodaj komentarz