• 2017-12-30

Mulholland Drive w Teatrze Horzycy

Troje reżyserów, trzy ścieżki, trzy wizje – czyli premiera Mulholland Drive w Teatrze Horzycy w Toruniu na podstawie filmu Davida Lyncha. 7 stycznia spektakl zainauguruje cykl działań, podczas których organizatorzy będą eksplorować język artystyczny na pograniczu teatru i filmu oraz poszukiwać będą nowych sposobów komunikacji z publicznością.

„Mulholland Drive”, reż. Katarzyna Trzaska, Edyta Wróblewska, Maciej Marczewski (źródło: materiały prasowe teatru)

„Mulholland Drive”, reż. Katarzyna Trzaska, Edyta Wróblewska, Maciej Marczewski (źródło: materiały prasowe teatru)

Film Mullholand Drive zanurza widza w pogmatwanym, intrygującym, pełnym tajemnic i erotyzmu świecie. Kolejne obrazy zabierają w niepokojącą i wciągającą podróż po tajemnicach kobiecej duszy oraz świecie zdominowanym przez pieniądze i pragnienie kariery. Poznajemy siłę fascynacji teatrem i aktorstwem. Konfrontujemy się z prawdą i kłamstwem, iluzją i rzeczywistością oraz zatracamy granicę pomiędzy tymi pojęciami.

Zainspirowani tym procesem twórcy chcą w Teatrze Horzycy wprowadzić widzów w zakamarki teatru, które na co dzień często ukryte są przed ich spojrzeniem. Sceny spektaklu będą odbywały się w kameralnych przestrzeniach, w kulisach, w salach prób, na korytarzach teatru.

Do projektu zaproszonych zostało troje młodych reżyserów filmowych, którzy swoje doświadczenie, wizję i wrażliwość artystyczną skonfrontują z przestrzenią teatru. Katarzyna Trzaska, Edyta Wróblewska i Maciej Marczewski wraz aktorami Teatru Horzycy przygotują sceny inspirowane trzema wątkami z Mulholland Drive. W spektaklu zostaną podjęte zarówno wątki kryminalne, jak i miłosne oraz temat badania granic pomiędzy prawdą a fikcją, rzeczywistością a teatrem.

Widzowie zostaną podzieleni na trzy grupy liczące po 40 osób, a następnie powędrują za przewodnikami w korytarze teatru. W różnych pomieszczeniach, pełniących na co dzień rolę zaplecza teatru, będą odbywały się dłuższe i krótsze sceny, instalacje, performance. Wszystkie grupy spotkają się podczas finału, który odbędzie się na Dużej Scenie.

Projekt realizowany przy współpracy z: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Fundacja TUMULT, Fundacja Sztuki Świata. Patronat medialny: Radio TOK FM. Dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mulholland Drive
Premiera: 7 stycznia 2018 roku, godz. 19.00
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Dodaj komentarz